staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
11.-12.září 2009 - HELP - největší polní týmová hra v ČR

(Dazul) Letošní ročník HELPu se vrátil ke svým kořenům - organizačně zůstal plně v režii ŠESTKY. Oproti roku 1999, kdy  jsme uskutečnili první ročník, jej organizovali mimo ŠESTKY i OLDSKAUTI, kteří v roce 1999 formálně neexistovali :-) Letos jsme se v klíčových věcech spolehli hlavně na sebe a zdá se, že to vyšlo.

Tým z Plzně - další fotky uvidíš, klikneš-li na tuto fotografii :-)

Poslední porada k HELPu se uskutečnila v úterý večer. Dohodli jsme na ní finální pravidla, které Pípa obratem vyvěsil  na web, zkontrolovali časový průběh akce, dohodli se na upozornění hasičům (k vůli plánovanému použítí světlic a dýmovnic), ...

Pípa zajistil pro imitaci vraku letadla nové bety, vrtuli, padák, ...

Ve čtrvtek, den před zahájením akce, jsme postavili hangár pro nemocnici a k vraku navozili všechny BETY. Byla to docela makačka, ale jako vždy jsme ji se ctí zvládli :-)

V pátek to začalo naostro. Už na oddílovce se začali srocovat naši lidi. V 18:30 byl sraz všech organizátorů a začal briefing. Vojsko, velvyslanectví, ranění, nemocnice, štáb - stručně se probralo vše. Je to až zarážející, ale nebyly ani žádné dotazy. To svědčí buďto o tom, že vše bylo dobře připraveno (vzhledem k letošním změnám) a nebo k tomu lidi v organizátorských týmech přistupovali sovětským způsobem "vsjo jásno" :-)

Při sčítání lidi jsme po zahájení hry zjistili, že nás je ve

  • štábu - Dazul, Irča, Kecka, Klíště
  • zraněných - Zub, Čeči, Mazan (1.Ch), Hanýsek (1.sm) + 12
  • nemocnice - Klamerka (1.Sm), Kája-Šmoula (1.D)
  • vojáků - Pípa, Fanta + dalších 27 vojáků
  • obsluha velvyslanectví - Fialka, Dita, Delfín a Janina, Gabča, Barča, Budul, Lenka U.
  • týmů - z přihlášených 20 týmů dorazilo 7 na velvyslanectví Lazy + 9 na velvyslanectví Ratiboř
  • hráčů -49 (Lazy) +  68 (Ratiboř)

Tedy - organizátorů v době zahájení akce bylo 58. Samotných hráčů dorazilo na čas 117.

První potyčky byla zahájeny nedlouho po začátku hry - ve 22:00. Většině týmů se podařilo do 24:00 obsadit své kóty - vojsko kontrolovalo chvíli po půlnoci.


Vrak letadla byl letos objeven nezvykle pozdě - až kolem 8:15 ráno. Černá skříňka byla nedlouho po objevení vraku odnesena patrně týmem "L". První skupinky, kterým se podařilo vynést zraněné, byly brzy vojskem odchyceny. Neměly platné víza, vybraly si lehce raněné, kteří mohli sami chodit, chovaly se velmi hlučně a přitom všem měly pocit, že se ani nepotřebují pohybovat skrytě :-)

Kolem poledne už byli všichni ranění (mimo Berušky) od vraku odneseni a cca 5 z nich i dopraveno do Nemocnice. Nakonec byli všichni zranění úspěšně dopraveni do Nemocnice.

HELP není pro každého. To je fakt který si uvědomujeme a se kterým nechceme nic dělat. Víme, že vydržet 20 hodin nonstop hrát na počitači virtuální hru je obtížné, ale nekolikrát obtížnější je ji hrát "naostro". Na HELPu je tma opravdovou tmou, ranní chlad opravdovým ranním chladem, kilometr poklusu je skutečným kilometrem, mlha opravdovou mlhou a únava je tady opravdovou únavou. Když se řekne, že na HELPu někdo nesl raněného 6 kilometrů, každému je jasné, že si těch šest kiláků opravdové váhy poctivě odnesl. Takovou simulaci je možno zažít mimo HELPu snad jen v armádním výcvikovém středisku :-) Jenže na HELPu za to nepobírá nikdo plat ani nebude za úspěšnou misi povýšen. Na HELPu to je jen a pouze o tom, že si každý účastník sám na sobě prověří zda na něco takového má, či ne. Ve své podstatě jsou všichni účastníci této podivuhodné akce blázni. Ale krásní blázni - jakých by tenhle svět potřeboval víc.

I na letošním HELPu vyhráli všichni, kteří se účastnili. Čelní pozice těch nejlepších zažila invazi brňáků :-) Letošní umístění i "bodové" hodnocení je zde

Jako ten, který měl HELP "na starost" chci ještě jednou poděkovat svým spoluorganizátorům - především Pípovi (vojsko), Irči (finance), Anitě (štáb), Fialce (velvylanectví, ranění, nemocnice), Klíštěti (štáb) a Fantov (vojsko)i. Díky. Pokud se do roku 2011 nenajde jiný vhodný organizátor, třeba se opět potkáme na společném díle. S vámi jsem do toho ochoten jít kdykoliv.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek