staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
4.-6.září 2009 - HUCUL

(Dazul) Už třetím rokem jsme podnikli vícedenní vyjížďku na koních. Irča a já jsme zajišťovali odvoz lidí do Francovy Lhoty a tak jsem spěchal, abych to stíhal na 18:00 do Březin. Protože jsem při tom ještě stěhoval druhou várku nových "Bet" na HELP, musel jsem s plným vozíkem za autem jet velmi pomalu. Zpoždění jsem měl "jen" 9 minut :-(

Do Hucul klubu jsme dojeli za šera a na tábořiště k týpkám jsme došli až za tmy. Rozdělali jsme  v jenom týpku oheň a dohodli se jak to zítra bude probíhat.

V sobotu ráno jsme byli těsně po 9:00 ve stáji - posnídaní, sbalení a připravení hnát koně z pastvy zpět. Pak jsme koně vyčistili - vyhřebelcovali a očistili kopyta, nastrojili - deku, sedlo, brašny, ohlávku a vyvedli na jízdárnu. Tam jsme dostali stručné instrukce a hned vyrazili přes louky směrem k Půlčinským skalám.

(klikneš-li na fotku, můžeš se podívat na dalších 26 fotografií z této nádherné akce)

Dohodl jsem se s Kačkou, že  pojedeme spolu ne Eponě. Tedy - měl jsem na Eponě jet jenom já, protože Kaččina maminka jí to zakázala - moc dobře věděla jak divoká Epona loni shodila Pavuka a trochu ho i potáhla po zemi. Ale nakonec maminku nějak ukecala. První jsem ale jel na Sonym, kterého mi Bob (Bohouš) na půlhodinku půjčil. Sony je totiž nejkrásnější kůň ustájený v Huculklubu. Měl postrojené westernové sedlo a jet na něm byl o třídu větší zážitek. Když jsem Sonyho trochu pobídl a on klusal, byla to nádhera, protože sedlo vůbec netlačilo a měl jsem pocit úžasné jistoty.

To když se občas podařilo rozklusat Eponu, měl jsem (i díky sedlu) mnohem menší pocit jistoty. Samozřejmě, že jsem nespadl, ale ta celková ladnost při jízdě na Eponě nebyla taková jako na Sonym.

A když jsem šel nějakou dobu pěšky a zdržel se fotografováním, všichni na mne po kilometru čekali a já se pak už jen vezl  - nejprve na Palině a pak opět na Eponě. Prostě - jel jsem si jako pán. Občas jsem utrhl ze stromu trnku, občas utržil šrám přes čelo - když se mnou Epona schválně projela krajem šáší. Epona neměla na zadních kopytech podkovy a tak jí dělalo trochu potíže jít po lesní asfaltce. Raděj si to šinula po kraji - šáší nešáší :-)

S koní jsme slezli skoro až za tmy a já měl dost propblém rozhýbat svoji železnou pajdu. Díky sychravému počasí si titan nějak nerozuměl s mým tělem :-) V týpku jsem nemohl rozehřát chodila ani když jsem si je zabalil do oddílové flaušky. A tak jsem po dohodě s rozespalou Irčou vyrazil hodinu po půlnoci se nahřát a vypotit domů.

Když jsem v neděli odpoledne přijel na tábořiště, byla už většina týpek zbouraných. ŠESTKA pomáhala Huculklubu uklidit jeho tábořiště a naložit vybavení k odvozu do stáje. A tak jsme si po cca měsíci znovu vyzkoušeli jak se bourá tábor :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek