staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
13.-17.8.2009 - kiteboarding na Rujáně

(Dazul) Žádný srpnový víkend není "volný" - tentokrát jsme vyrazili ve čtvrtek večer skoro 1000 km na sever k Baltskému moři. Naším cílem byl už po druhé ostrov Rujána se zátokou u vesničky Wiek. Tahle zátoka je bezi kiteboardisky pojmem. Nic lepšího v dosahu z ČR není. Minule jsme tu byli v červnu - tedy před dvěma měsíci. Snad jsme toho moc nezapomněli :-)

Na vodu jsem šel hned po deváté v pátek ráno. Foukalo hezky a já nafasoval devítku draka s potiskem DNA a Zdendáš nafasoval pětku - kofolu s jelenem. Se Zdendášem jsme oby draky roztáhli, nafoukli, natáhli a navázali šňůry. Docela se nám to povedlo. I na to, že máme povolený jeden ventilek jsme asi po 10 minutách marného foukání přišli úplně sami.

Jakmile jsem vstoupil do slané vody, upadl jsem v drsnou realitu - od minula jsem toho zapomněl dost.

(kliknutím na fotku se podíváš na další dvě destítky fotek ve fotogalerii z této akce)

Tím, že jsem měl draka dost dlouho sám pro sebe, mohl jsem laborovat, zkoušet a ověřovat si, že  to, co nám zkušení "kajťáci" radili je pravda. Měl jsem poměrně široké prkno, které je pro učení asi vodnější k vůli stabilitě. Na nohou jsem si dal nové neoprenové ponožky, které mi Irča nadělila k narozeninám - jsou tenké a dobře se v nich dostávají chodidla do poutek na prkně.

První den se mi sice podařilo na prkně postavit, ale na žádnou velkou jízdu to nebylo. Měl jsem problém s rovnováhou na prkně. Fakt je, že po úraze na paraglidu mám o poznání větší problémy s rovnováhou, ale kiteboarding je přímo ideální na to, jak ji co nejméně bolestně vypilovávat. Pády do vody jsou přece jenom mnohem příjemnější než na zem. První den (pátek) mého tréningu nebyl příliš povedený  - dokonce se mi podařilo 2x položit dráčka do rákosí. A při druhém "položení do rákosí" jsem byl z moře vykázán. Naštěstí jsem draka nijak nepoškodil, ale i tak mi to nebylo moc příjemné. Sám jsem hodně háklivý na to když mi někdo položí padák pro paragliding do křoví.

V sobotu dopoledne to na kite nevypadalo -  pršelo a nefoukalo. Vyrazili jsme tedy na výběžek ARKONA, kde je hezký maják a romantické útesy. Po tředí odpoledne jsme šli do "naší" zátoky, kde už se jezdilo. Na nás se ale nedostalo, ale Milan si alespoń hodinku zkoušel na suchu ovládat komorového dráčka.  A taky jej položil 2x nevhodně na zem - do šípkového keře.


Zato v neděli byl pro mne velmi úspěšný den. S nafasovaným  drakem jsem odešel asi půl kilometru do moře, skoro až k zelené bójce, kde začínala větší hloubka. Tady jsem udělal první praktický poznatek dnešního dne - když mám vody po prsa a draka nahoře, nejde dojít do vetší hloubky, protože voda hodně nadnáší a i ten nejmenší poryv dává drakovi takovou sílu, že mne klidně z vody vytáhne.

Na prkně se z vody zvedám poměrně brzy a snadno. Dokonce mám pocit, že i několik metrů jedu tam, kde chci. Úspěch! Po několika desítkách postavení se na prkno už ani neřeším něco jako je stabilita a rovnováha. Jde to přirozeně samo. Dostávám se do stádia, kdy se snažím draka udržet v takovém tahu, abych na prkně jel a neklesl ke dnu. To už je milník, který jsem dnes tak docela nezvládl. Jel jsem sice i několik set metrů a střídal směry jízdy, ale drak je pořád více svým pánem než bych potřeboval :-(

Před polednem jsem vycházel z moře a měl jsem pocit, že dnes teprve jsem udělal ten rozhodující krok k tomu, aby se mi začalo na koteboardingu dařit. Doufám, že se to moc nezapomíná - v zimě to natrénuju na lyžích a v červnu 2010 hurá opět na Rujánu :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek