staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
xx.7.2009 - Jižní Amerika
(Anita) Procestovali jsme celou oblast Norte Grande v Chile - na horách v Parinacotě - jsme v rámci aklimatizace oblezli snad všecky místní 5.000.. Pak se jeden den ztratili mezi jezery a lagunami a po tmě s čelovkama v obří kose hledali auto - tu noc jsem měla takovou třesavku, že se s mnou třepala pak i židle - a hnedka na druhý den jsme zase vstávali ve 4 hodiny ráno a že teda polezem na Parinacotu 6.304 mnm - ale navrch jsem už nevylezla -měla jsem teplotu a fakt jsem byla normálně úplně úplně vyřízená..

Pak jsme se přesunuli do Atacamy - poušť, laguny, salar -tam jsme lezli na vulkán 5.600 mnm - byl ještě tak nějak činný -dýmilo se tam a síra tě všude štípala a hrozně tam fičelo...jinak mi docela solidně omrznul nos - když jsem si na něho šáhla tak jsem to necítla a pak se sloupal - fakt bych nevěřila, že když se chce člověk nadechnout, že by bečal..a prsty na nohách ty roztály až doma.

Pak následoval jih Peru - je to nejchudší oblast v Peru ...jezero Titicaca -z perské strany jsou plovoucí otrovy z rákosu, na kterých žilo původní obyvatelstvo... V Cuzscu jsme byli jen dva dny (už nebylo moc času) Machu picchu - to je docela hodně přeturistovaná oblast...

(kliknutím na fotku se můžeš podívat na celou fotogalerii :-) )

Bolivie - vesnička Copacabana a ostrov na jezeře Titicaca Isla de la Sol a přesun do Lapazu - to je fakt díra - jáma lvová - na okraji chudinské čtvrtě, smečky zdivočelých, vyhladovělých psů a úplně dole - banky, luxusní hotely, žebráci..u vstupu do banky tam stojí policajt normálně se samopalem. Jak jsme v Lapazu vylezli z busu tak nás hnedka odchytla policia turistica a zavolali nám "legálního" taxíka... No,a pak se už bohužel jelo do ČR.

Jinak anglicky se tam vpodstatě člověk moc nedomluví, nejlépe španělsky. Při vstupech do země se vyplňují pořád nějaké papíry. A jinak já jsem byla buď  za Irku či Norku. Kde je "Checoslovakia" vědí, ale jakmile řekneš že si Checo - tak prej kde to je....je potřeba říct "Checoslovak".

Hasta luego !
 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek