staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
1.7.2009 - Odvoz věcí pro Expediční jednotku na tábor

(Dazul) V úterý večer jsme u klubovny nakládali auto - Irča, Fial, Gabča, Zdendáš a Peťa V. Bylo to trochu náročnější, protože jsme při neplánovaném nakládání hangáru z kolně, zapadli v blatě. Ale po delším úsilí se podařilo tranzitka vyprostit :-)

Ve středu 1.července 2009, před třetí hodinou, vyrážím pro Pípu do Jablůnky a v děsné průtrži mračen jedeme do Valmezu, kde nás už čeká Zdendáš. Tam přesedáme do tranzita a Pípa se (jako nejlepší řidič) ujímá šoférování. Je zajímavé, že tady - 13 km od Jablůnky není po průtrži mračen ani památky.

Na nové tábořiště jedu cestou z Klokočůvku přes Spálovský mlýn prvně. Jsem docela zvědavý jak budeme zvládat brod přes Odru. Zatím jsem jej jel vždy pouze na kole. Navíc dneska je hladina Odry o poznání větší než byla na předtáborové výpravě a tak to asi bude vzrůšo.

A taky, že ano - když Pípa najel na kraj Odry - asi metr do vody, chybělo 10-15 cm k tomu, aby voda začala téct přes dveři do auta. Náš odvážný šofér chvíli zaváhal a v zápětí vyrazil vstříc vodnímu živlu. Věřil jsem mu bezmezně a tak mi ani nepřišlo na mysl, že nás ten proud na kluzkých panelech mohl strhnout, že bychom se mohli převrátit, ...

(klikni ne fotku a dostaneš se do fotogalerie z 25 fotkami  z této akce)

Nic takového se naštěstí nestalo. Snažil jsem se během přejezdu brodu otevřeným oknem kontrolovat výšku vody a pokoušel se o nějakou fotku. Voda v nejhlubším místě sice sahala 15-20 cm nad spodní okraj dveří, ale trošku vody do auta nateklo pouze ze strany řidiče. Pípa totiž seděl proti proudu a tam byla výška hladiny umocněna ještě nárazovou vlnou Odry.

Na tábořiště jsme dorazili bez dalších problémů. Nacouvali jsme co nejblíže (a nejníže) k tábořišti, co nám rozmoklý terén dovolil. Bylo něco kolem 17:00. Hned jsme začali vykládat věci a nosit je do kuchyně. Barely, várnice, pily, sekery, krumpáče, lopaty, stany, lana, hřebíky, vruty, banánovky s osobními věcmi pro expediční jednotku, kolca, plachty, věci pro kuchyň, hangár, tyče a kolíky .... - tranzitek byl narvaný po strop. Zdendáš mezitím objevil ukrytý vozík z předtáborovky a tak se nejtěžší část nákladu - hangár - dala bez větších problému přepravit přes vstupní bažinku.

Před šestou hodinou jsme měli z auta vše vystěhované a pustili jsme se do odvážnější části plánu pro dnešní den - postavení hangáru. Nejsem si 100% vědom toho, že bych někdy stavěl velký hangár ve třech lidech. Ve určitě jsem jej jednou stavěl ve čtyřech, takže proč to nezkusit ve třech :-) Plán byl jasný - společnými silami hangár rozbalíme, roztáhneme na prostor, kde příjde postavit, roznosíme po obvodu tyče, kolíky a kotevní lana. Pak půjde Pípa k jedné tyči a já k druhé, hangár zvedneme a Zdendáš bude kmitat kolem nás s velkým kladivem - zatluče rohové kolíky, dá do rohů tyče a napne kotvicí lana. Logisticky to nemělo chybu a na teoretické části nešlo co vylepšovat :-)

První překvapení bylo nemilé. Zprvu jsme si mysleli, že jsme naložili nějaký cizí hangár, ale bohužel tomu tak nebylo. Proti loňskému balení hangáru na táboře se nyní při stavění na několika místech objevily docela velké díry :-( Jedna díra byla na místě, kde je normálně kožená výztuha na tyč - takže tady nebudeme moci vůbec dát podpěrnou tyč , ... Chvíli jsme váhali, zda máme hangár vůbec stavět. Zdendáš měl nějaké nejapné poznámky, že lepší bude spát pod širákem než v hangáru, protože bude aspoň méně mokrý. Bylo nám jasné, že po loňském táboře musel tehle hangár ještě někdo stavět a protože jej měl zapůjčený patrně zadarmo, podle toho se k němu taky choval. Vzhledem k tomu, že nový hangár nelze nyní koupit za méně než 74.000,- Kč, přišlo mi to strašně líto. Sám jsem před cca 6 lety hangár zapůjčil, ale oddíl na zápůjčném získal 2000 Kč pro tábor. 2 malé díry, které tam tehdy nájemce udělal si na své náklady spravil. Ale doba se nějak změnila ...

Jak je z fotky patrno, hangár se nám ve třech lidech (Zdendáš, Pípa a Dazul) podařilo postavit. A trvalo nám to 45-60 minut. Vím, že to nemůže působit jinak než jako bohapusté vychloubání, ale my jsme na svůj výkon patřičně hrdí :-)

Pak jsme pomohli Zdendášovi (a Fredovi, který dnes přijede z puťáku) udělat postele do jeho stanu a napnout plachtu na podsadu. Pípa stavěl podsadu poprvé v životě a tak hoto Zdendáš učil :-)  Když Pípa vedl 4.CH (Lvíčata) jezdil na tábory výhradně do tee-pee (na jednom táboře jich stálo 12).

Další hodinku, kterou jsme chtěli původně věnovat stavbě golema, jsme strávili vytahováním zapadlého tranzitu z blata. Použili jsme k tomu četinu, dřevěný plot a štěrk. Podařilo se, ale moc nechybělo a šli jsme shánět džípa, který by nás vyháhnul.

Vyzvednutí našich poutníků z Puťáku na nádraží v Suchdole nad Odrou byla už jen nudná večerní rutina. Překvapení jsme byli snad jen z toho, že jich přijelo jen 5 - ale protože se na Expedičce pracuje, tak jsme to chápali. O to větší uznání si zaslouží těch 5 skalních, kteří přijeli (Kája, Ferda, Pavuk, Vápno a Fanta).  Zdendáš pak zůstal s ostatními na tábořišti, Pípa a já jsme vyrazili domů. Dorazili jsme chvíli před půlnocí :-) Byl to příjemný a fakt zasloužený den.

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek