staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
13.-14.6.2009 - kiteboarding na Rujáně

(Zdendáš) První den bylo hodně větrno, ale kaiting byl super.
Nejdřív sem dostal malého dráčka cca 1m. Na to jak byl malý, táhl hodně. Párkrát jsem letěl vzduchem. Zkoušel jsem různé otočky.
Potom, co jsem se naučil s tím malým dráčkem, šel jsem do vody. Dostal jsem 3-ku draka.Ovladatelnost toho draka byla dobrá.
Nejdřív jsem dělal předávání draka, pak osmičky, pak jsem s ním zkoušel chodit a nakonec jsem se nechal tahat po vodě.
Další den jsme šli rovnou do vody tam sme začli osmičkama, klouzáním po vodě a pak sem zkoušel prkno.
První nasedání bylo dlouhé, ale pak jsem to zvládl. Za chvíli jsem prej i ujel 5 metrů.
Ale pak mi začla být zima a šel jsem z vody. A  v moři byly i malé medůzy. Bylo jich tam jak medůz  :-) Ale nezažahaly.

(kliknutím na fotku se dostaneš do fotogalerie z této akce)

(Irča) Po absolvování kursu na souši (ŠESTÁK č.105) se vydáváme na moře.
Tentokrát se s námi rozhodl jet i Zdenda, takže paráda. Přijíždíme časně ráno, ještě se prospíme a pak hurá na sraz.
Vítr je nezvykle silný (proč mě to nepřekvapuje), takže čekáme. Umoudřil se až odpoledne. Jsem ve skupině se Zdendou. Jdeme až úplně dozadu, abychom neohrožovali ostatní. Učíme se ovládat draka ve vodě, je to kupodivu pro mě jednodušší. Nemám strach, že spadnu, protože padám do měkkého. Je to dokonce zábava.  Necháváme se drakem táhnout ke břehu, parádička…, zkoušíme s drakem nad hlavou nasadit nohy do úchytu na prkně. Mě se to po několika neúspěšných pokusech a tréninku „bez draka“ nakonec daří a vozím se v leže s prknem na nohách. Taky dobrý.
Je už asi osm večer a i přes to, že máme neopreny, je docela zima. A taky je to asi i tím, že se na jednom draku musíme střídat, takže jeden vždy stojí a ten studený vítr dělá své. Ukončujeme tedy výuku a těšíme se, že zítra se už postavíme na prkně.
Druhý den fouká míň, zdá se mi ale docela zima. No neva, jdeme na to. Zase jsem se Zdendou. Zkouší zase tahání drakem, jízdu do strany a učí se nasedat na prkno. Daří se mu to. Dokonce se i postavil a jel. Jenže se pak tak zalekl svého úspěchu, že spadl. Nevadí, příště ujede dál. Mě začíná být při tom čekání docela zima. Konečně se střídáme. Zkouším se nechat tahat, ale moc to nejde. Drakovi, jako by se nechtělo. Instruktor říká, že tím, jak fouká míň a drak je malý, nemá potřebnou sílu, aby mě utáhl. Takže jezdí zase jen Zdenda. Docela mu to jde, ale mě už je fakt zima. Stání ve vodě při chladném větru asi není to pravé. Možná, kdyby mi dali většího draka a nemuseli jsme na sebe čekat a tím prochladat, bylo by to lepší.
No, nevyčerpali jsme všechny letové hodiny, takže pokud tam pojedeme v létě, budu chtít svého draka i instruktora a věřím, že se za zbývající čtyři hodiny doučím to, co jsem nestihla za dva dny společné výuky.


(Dazul) Šel jsem na moře ve dvojce s Lukášem, který má zkušenosti ze všech druhů prken (od skateboardu, přes snowboard po wakeboard) a tak mu zbývá vyzkoušet pouze kiteboarding. Proti němu jsem měl nevýhodu, že to na prkně vůbec neumím - nepočítám-li několik sjezdů z Chopku na snowboardu stylem „padající listí“. Ale narozdíl od něj jsem měl zase víc zkušeností s drakem (kitem).
Po čtyřech hodinách v moři byly naše zkušenosti s prkny i draky naprosto zbytečné :-)
S koupáním v Baltu mám zkušenosti jen z naší Expedice Sever a to mi moře u svédského břehu připadalo hodně srudené. Dneska to je ale celkem v pohodě - jednak tu je moře dost mělké a taky na sobě máme neopreny. Já mám navíc ještě i neoprenové ponožky, takže mi je překvapivě příjemně.
Tedy - příjem,ně mi je až do doby, kdy jsme začali nacvičovat „body dragging“ bez boardu. Při tomto se jednou rukou drží dráček a kruhá ruka se používá jako kýl.  Zvláštností tohoto stylu je, že při něm člověk vypije aspoń 5 litrů slané vody :-(
Irča se Zdendášem cvičí asi půlkiláku od nás a tak je moc nevidím. Dávám radši pozor, abych nesundal nějakého kitaře  :-)
Jěště drobnůstka k mému kolegovi při učení kiteboardingu. Až když Lukáš řekl instruktorovi Petrovi, „Můžeš se pochlubit, že jsi učil létat Létajícího Čestmíra“, pochopil jsem odkud ten ksicht znám - z televize. Lukáš (Bech) tam hrál hlavní roli - Čestmíra.
TV seriál „Létající Čestmír“ vznikl v roce 1983 a stejnojmenná titulní píseň, kterou zpíval MIchal David byla v té době fakt hitovka. Seriál mne sice nenadchl a rozhodně jsem na něm ve svých tehdejších sedmnácti letech „neujížděl“, ale vhledem k tomu, že zas tak moc toho tehdy v televizi k vidění nebylo, tak si na „Čestmíra“  pamatuju.
Nebe naší zátoky bylo po celý „letový“ den pokryto alespoň třicítkou draků. Občas jsem se podivoval, že se na tak nalém prostoru (obdélník o stranách cca 0,6 km na 3,5 km)  se žádný dráček nesrazí. Srazit drakem kitera se podařilo pouze mně. Ale bral to sportovně a vůbec nenadával. O to větší pozor jsem si pak dával - nemusí každý vědět, že jsem tak velké kopyto :-(
Druhý den jsem šel do moře bez neoprenových ponožek a musím napast, že to nebyl vůbec dobrý nápad. Snažil jsem se chodidla zahrabávat do písku, ale ten vůbec nehřál. A tak jsem to vzdal  už po třech prosolených hodinách.
Každopádně je kiteboarding přinejmenším skvělý zážitek. Už se  těším až tam v srpnu o prázninách vyrazíme na prodloužený víkend znovu :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek