staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
30.5.2009 - Sjezd Bystřičky

(Kája) Vstala jsem v sedm hodin a o tři čtvrtě jsem byla u Drábků. Po cestě jsme v Jablůnce nabrali Pípu a po osmé jsme byli na parkovišti.

Vytáhli jsme jeden raft, stačilo ho dofoukat a jen počkat na zbytek posádky. Ta se skládala z Dazula, Pípy, mě a tří lidí, které neznám.
Dalších pár nám poskytovalo dokumentaci ze břehu a také vývoz zpět nahoru.

Nahodili jsme raft na vodu a odrazili. Voda byla studená a mokrá až na dno a kromě toho měla barvu čokolády… :-)
Poprchalo, ale po prvních splávcích to bylo jedno, bo jsme měli v lodi víc vody než v potoku. Začaly mi pořádně mrznou prsty a jen jsem tiše záviděla Pípovi rukavice. Mám pocit, že nejsem sama. Dazul si ohřívá prsty za krkem :-).

Potkali jsme posádku ožralců v pruhovaných tričkách, která pádlovala proti proudu a pak už nikoho. Ze břehu volali, že jsme první… Byli jsme, ale i před vodou. Chvíli zakotvíme u břehu, ale už jedem dál.

Výjezd nahoru, letmé ohřátí a hurá znovu. Tentokrát bylo vody trochu víc. Já se snažila něco zachycovat na foťák a Pípa s Dazulem střídavě natáčeli. Znovu se ocitáme na parkovišti, kde je čas něco málo pojíst.

Třetí jízda byla v pěti. Dva odpadli a přijela Irča. Do třetice všeho dobrého to bylo nejlepší. Vody přibylo a vyčistila se (jen se potvora neohřála) a ani jsme tolik neprojížděli vrbičkama.

Naposled se ocitáme na parkáči. Usušit, převléct a jedem do Březin. Byl sice trochu problém se velkým autem dostat k šopě, ale všechno a všichni byli ve zdraví dopraveni domů.

Těším se na příště - jen mě mrzí, že nás tam nebylo víc.

(kliknutím na velkou fotku se dostaneš do fotogalerie z této skvělé akce)

(Pípa) Voda nahoře, voda dole, 5oC a velké nadšení. V 8:30 dojíždíme na parkoviště pod hrází. Dazul řídí Iveco, Kája sedí uprostřed a já jsem přiskočil s loďákem věcí v Jablůnce. Rafty jsou už nafouknuty, vytahujeme jen jedena a dofukujeme co to dá.

Prší a všude stojí voda. Přijíždí další členové našeho raft teamu Adam, Milan a Patrik se ženou, která bude dělat řidiče a vozit nás zezdola nahoru. Převlékáme se do neoprenu. Jsme hrozně rychlí a v 8:45 je všechno připraveno.
Jdu se mrknout po parkovišti a hned narážím na RR s Pecou v čele. Všichni jsme už nažhaveni, bereme raft a sestupujeme k vodě. K našemu překvapení není u vody ani noha. Jsme tady první. Voda už slušně teče tak hážeme raft na vodu a odrážíme.

Dazul diriguje předek a na mě zbylo místo vzadu. A už to začíná. Kousek po proudu je první schod, takový prověřovací – asi 3. nejvyšší.
Najíždíme a předek mizí pod hranou. Pořádně se zapřít, zaklonit, abych neskončil na něčích zádech a už jsme dole. Paráda. Schody přes 1m i s raftem pořádně zacvičí. Proto jsme tady.
Rychle tekoucí voda, parádní schody, úzké koryto, ostré zatáčky. Před nejvyšším schodem na nás mávají, abychom najeli hodně vlevo. Po skoku je nám jasné proč. Pod splavem je velký
kmen pěkně zašprajcovaný a hodně nebezpečný. Toto je fakt ten největší, trošku jsem ho podcenil a ze zadní paluby jsem přistál až za půlkou na zádech Adama. Ve 3/4 jsme dojeli. Došla voda.
Předjeli jsme vlnu a zůstali skoro na suchu. Musíme přistát a počkat, než sem doteče dostatek vody. Zbytek cesty už je bez komplikací. Užíváme si a na lodi je veselo. Sem tam prosvištíme vrbičmama a to zvyšuje aktivitu pádlování.

Na soutoku je to už horší. Lodí přibylo a po několika ťukancích přistáváme na protějším břehu Bečvy. Jelikož jsem vybaven a plný síly
jdu dělat “burlaka” a táhnu raft proti proudu, abychom mohli přepádlovat na druhou stranu.To se nám úspěšně podařilo, vytahujeme raft
a odnášíme ho na cestu. Tady už čeká Iveco, nakládáme raft a sebe a vyjíždíme zpět k hrázi, abychom to dali ještě jednou.

Po druhé jízdě Dazul volá Irči a ta vyráží, aby poslední sjezd absolvovala s námi.
Čekání využíváme a svačíme. Irča je velmi rychlá a za nedlouho neseme náš raft k poslední jízdě. I ta proběhla bez nehody. Splávky na tomto potoku jsou fakt dost dobré a hlavně jedinečné a stojí za to se každý rok vrátit. Takže kdo si chce užít adrenalin za rok pojede s námi.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek