staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
25.-26.4.2009 - landkiting

(Dazul)  O tom, že jsme si parkrát byli „hrát“ s kitem (tažným drakem) jsem psal dokonce v ŠESTÁKU - na titulní straně lednového čísla (101) je foto z našeho „snowkitingu“. Fotky ze zimních hrátek jsou taky na tomto webu.
S Irčou jsme před měsícem se rozhodli, že je konec se samoučením a necháme si to od někoho, kdo to opravdu umí, ukázat.  Kurs landkitingu nebyl zrovna levný, ale garance toho, že jsme po oba dny měli mít každý svého instruktora a zajištěný individuální přístup, nás přesvědčila.
Mám pocit, že oba dva vynaložených penízků nelitujeme.
Zatímco oddíl šlapal na Ivančenu, my jsme uháněli autem ku Praze. Výuka začala hodinku před obědem na velké, rovné, travnaté ploše - rekultivovaném směťáku na okraji Prahy - v  Rychetech.  
Nejprve jsme dostali teoretický úvod k tomu co to je letové okno, trapéza, co to znamená držet kite na dvanáctce, jak kite odstřelit, atd.


 (více fotografií i video z mountainboardu a buggy shlédneš, když klikneš na kteroukoliv velkou fotku :-))

Pak jsme nafasovali každý svůj kite a naučili se jej navazovat ke šńůrám.
Během první čtvrthodiny jsme pochopili, že  jsme se naučili  kite ovládat špatně - hrazdou se skutečně nesmí kroutit jak volantem :-)  Další dvě hodinky trvalo, než jsme se to skoro odnaučili.  Na konci prvního dne jsme už dokázali dělat s kite hezké osmičky a držet jej na trojce. Držet kite nahoře déle než půl hodiny už opravdu nebyl žádný problém. Dokonce jsem zkusil i prkno - mountainboard.
Večer jsme vyrazili na procházku noční Prahou a pak přespali v autě poblíž výukového prostoru.

V něděli jsme šli rovnou na plac. Vítr pořádně zesílil (v Pardubicích tou dobou dokonce vyvracel stromy) a tak to bylo náročnější. Odzkoušel i jsme si i profesionální mountainboard (rozdíl v pořizovací ceně 10.000,-). Já jsem pak po zbytek dne jezdil na buggy - tříkolové vozítko (foto a video z jízdy ve fotogalerii).
Byl úžasný víkend. A rozhodli jsme se s Irčou, že to zkusíme i na moři :-)

V pondělí jsme se jeli juknout na úrazovku do Zlína a pošpásovat s rentgenem - nic zlomeného, nic prasklého - jen ukázkově pohmožněhého.  Za zapůjčené berle jsem byl skutečně vděčný. Dlouho je sice neponosím, ale na prvních pár dnů hojení, budou víc než dobré :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek