staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
10.1.2009 - K2 - náročná jízda

(Valašský deník - 9.1.2009)

 

(Jura - Dick) Po mnoha letech, kdy mi termín K2 kolidoval s jiným programem, to letos vyšlo se zúčastnit. Dazul mi řekl, že se mnou počítá do družstva, protože s invalidou nikdo nechce jet.

To já zas s invalidou jedu rád, protože znám jeho kvality a upřímně řečeno, když jedeme spolu, zpravidla vyhrajeme. Odjezd byl od Hypernovy v 8:15. Musel jsem však počkat do 8:45 na 2.auto a tak jsem si na 20 min zahrál na bezdomovce v Hypernově (venku bylo –10 st.). Jízda na Třeštík proběhla bez problémů, akorát Irča s Anitou se pozastavovaly nad tím, že jedeme nějak dlouho a že to budou muset jít na běžkách nazpátek. Řekl jsem jim, že nazpátek po hřebeni je to rozhodně rovnější než klikatá cesta autem do Karlovic. Zdálo se mi, že jsem je uklidnil. Start v 10 hod na Třeštíku se vydařil za přítomnosti i několika fotoaparátů.


Naše taktika s Dazulem byla jasná. Já se odpojím na Polanu, kde opravím zámek na elektroměru a zkontroluji základnu, Dazul se dostane se svými šrouby do tempa, já se připojím a hurá do Kateřinic. Taktika to nebyla pro začátek nejlepší, neb jsem Dazula dohnal až za Cábem a to jsem musel odepsat veškeré zastávky a jakékoliv občerstvení. Ale závod je dlouhý a v druhé části už jsme jeli společně. V tuto chvíli jsme již nechali všechny soupeře za námi.


Cesta do Jablůnky byla výborná, parádní sjezdy po zasněžených loukách, krásné výhledy, soupeři v nedohlednu. Na Prženské paseky to bylo jako vždy zdlouhavé a trochu nudné, ale zvládli jsme to, no a již za tmy jsme vystoupali na Chladnou a opět krásnými sjezdy až do Kateřinic.


V cíli nás nikdo nevítal, protože jsme přijeli první a invalida Dazul a já jsme opět vyhráli. Za slabou hodinku dorazil Miris s Luďou, Anita s Irčou s autem z Cábu, předali jsme si s Dazulem za blesků fotoaparátů diplomy, poplácali se po ramenech, občerstvili se, poseděli a ve večerních hodinách se všichni rozjeli do svých domovů.

(kliknutím na kteroukoliv z velkých fotek se dostaneš do fotogalerie z této akce)

  • zvadlo na další K2 v roce 2010 je zde
  • historie jednotlivých ročníků z K2 od roku 1999 je zde
 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek