staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
12.-13.září 2008 HELP - největší polní hra v ČR

(Dazul) Už od roku 1998 jsme v rámci střediska začali organizovat HELP. Ročník 1998, plánovaný ve vojenském prostoru Libavá se sice z "objektivních důvodů" neuskutečnil, ale už o rok později jsme v rámci ŠESTKY udělali pilotní ročník, který dal jasný směr dalším pokračováním. Postupně hra mohutněla a získávala si své stálé příznivce.

Vše ale potřebuje změnu a tak jsme se letošní ročník pokusili udělat úplně jinak. Jak jsme si řekli, tak jsme to spolu s Raďkem namysleli a vnutili všem ostatním organizátorům. Přijali to bez většího reptání a ochotně spolupracovali. Loňský HELP jsem proležel (v nemocnici), ale ten letošní jsem si užil:-) Najezdil jsem kolem 250 km, vyspal jsem se 3-5 hodin, snažil jsem se mít přehled o tom, co se děje. A s uspokojením musím konstatovat, ževše probíhalo podle plánu a bez problémů. Uvědomil jsem si, jaké mám štěstí, že mohu dělat s takovým týmem - nebylo v něm slabšího jedince, všichni zvládali to co měli, ... - prostě paráda. Moc všem lidem z organizačního týmu děkuji.

Fotky, Aktualita i Tisková zpráva visí hned po slavnostním vyhlášení výsledků.

(kliknutím na fotku se dostaneš do fotogalerie s 98 fotografiemi z letošního HELPu)

(Radek) Je neděle večer, já jsem aspoň trochu vyspaný a hlavou se mi honí hodně věcí ohledně HELPU. Třeba to, co se o proti loňsku změnilo, co se udělalo líp a co jsme jsme tak nějak udělali hůř. Ale hodnocení nechám asi ne jiných a povolanějších. Na letošním Helpu bylo hodně zásadních změn, které podle ohlasů ostatních, hlavně hráčů, uvidíme, jestli byly dobré, nabo na nic. I na letošním ročníku jsem byl velitelem vojsk a bez ohledu na již zmíněné změny musím konstatovat, že na vojsko, které bylo v poli po celou dobu hry, prodělalo několik náročných bitev s nepřítelem i s únavou jsem náležitě hrdý.

Jednou z  hlavních novinek byly kóty, které každý z hracích  týmů dostal jako základnu a na které měl soustřeďovat bety a informace. No a na tyto kóty bylo potřeba týmy zavést. Celkem jednoduchý úkol, ale jen pokud nezavádíte hráče v deset v noci. Musím smeknout poklonu všem spojkám, které toto musely prodělat. To co se přes den zdá jednoduché je v noci dost velký problém. Ale podařilo se hrací týmy zavést a hra mohla začít na plno. Vojsko mělo shromaždiště u vraku od deseti do dvanácti a pat se měl odtajnit vrak. Celý týden bylo krásné počasí a jak na potvoru zrovinka v pátek v noci foukal celkem slušný větřík a bylo pod mrakem. Ale co už :-) A tak se odpalovely rakety jedna za druhou. Byl to celkem zážitek. Každá druhá sirka nám pod náporem větru zhasla a tak ne odpálení několika raket padly dvě krabičky sirek a jeden zapalovač....... :-) Poslední raketa byla odpálená a my se mohli vydat na první misi. Na Končiny to bylo kousek a protože jsme věděli, kde každý z týmů má svoje stanoviště, tak nebylo moc těžké si na některý z nich počkat. Jelikož bylo vojsko v plném počtu, tak náš počet převyšoval každé kolem jdoucí komando :-) Prvni kontakt proběhl v celku kuriózně. Naši vojáci proháněli po lese jednu dívčinu se zraněným a málem jim dotyčná dívčina unikla v hlóubi lesa. Ale  byla dopadena, zkontrolována a propuštěna. A pak už to šlo ráz na ráz. Další komando  uvízlo v naší síti, ale bylo celkem brzo a všichni měli platné víza a tak nebyl důvod někoho zadržovat.


Jak šla noc, tak aktivita s přibývající únavou opadala a vojsko taky odpočívalo. Byla zima. Ale fekt dost dobrá. Malí vojáci se po probdělé noci nakonec potkali u mojeho auta a jelo se na teplý čej do Březin. Tam v teple se ůnava projevila ještě víc a tak se stalo, že někteří zaspali a bylo mi líto je budit do další akce.

Vyrazil jsem s malocham a a nelitoval jsem. Procházela se jedna kóta za druhou a všechno probíhalo v poklidu. Dobrý zážitek byl se srncem, o kterém si jeden člen pražského týmu myslel, že je mrtvý a zavolal policii. Po prozkóumání srncového stavu, po vyproštění jeho hlavy z vysoké trávy a po po lehkém poplácání po jeho hřbetě se srnec postavil a odběhl do nenaleké kukuřice :-) A tak se trajdalo celý den a bojovalo se s každým, kdo nám přišel do cesty. Kóty byly většinou opuštěné a na komanda jsme narazili většinou v prostoru. Naše cesta zkončila opět v Březinách, ale to už toho měl každý z vojáků plné kecky :-) Den se natahoval a hra se bližila ke konci. Na pasekách proběhla ještě jedna velká bitva s ukřivděným týmem Q, ale ta byla opravdu dobrá. Kdyby byl tak akční každý tým, tak to by byl mazec :-)  a pak už se všichni ztahovali do Březin....

Po oficiálním ukončení se zčítaly výsledky a připravovalo se vyhodnocování.., ale kdo tam byl, tak ví jak to vypadalo.

Když to tak zhrnu, tak to, jestli byly, nebo nebyly nějaké změny je v celku jedno. Aspoň pro mě bylo důležité to setkání s lidma, které jsem dlouho neviděl, nebo je viděl po prvé v životě....A tak snad zase někdy příště a ještě jednou všem velký dík.

 

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek