staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
5.-7.září 2008 Putování na koních

(Klíště) Z kolně nakládáme hangár a další jiné potřebné věci, všeci už netrpělivě přešlapují a každý už se vidí v sedle. Ani to tak dlůho netrvá a řítíme se směrem Francova Lhota. Po příjezdu se jdeme seznámit s koňíkama. Šel z nich respekt a z některých malinko i strach, který však v zápětí rychle opadl, akorát Tegury jsem se držela stranou i v posledních chvílích. Když už umíme hřebelcovat a nasadit ohlávky nic nám nebrání podívat se na svět z koňského hřbetu. Po chvíli nás střídá druhá skupinka a pár zdatných jedinců odjíždí stavět hangár na naše bývalé tábořiště. Chyběl mě tam kus lesa,který  někdo vykácel  a bez kterého bylo tábořiště moc otevřené. Až každý zavzpomínal a podíval se na místa kteří mnozí viděli po 8-9 letech šlo se stavit.


Jelikož sme sice mooc šikovní, ale hlavy máme ďůravé  přivazujeme hangár ke kolíkům silikonovýma provázkama které pravda moc přesvědčivě nevypadají. Alča už má ohradu pro koně postavenou a tak vyrážíme zpět. Ogaři mezi tím postavili přístřešek pro případ , že by nás  překvapil déšť. Lidi z huculu byli moc hodní a dopřáli nám komfort plynového sporáku takže večeře e raz dva a pak nám nebrání už nic v usínání pod krásnou hvězdnou oblohou.

Ééééj už je ráánóóó, už jééé déééň......na to sa těším už když usínám. Scházíme dolů z kopce,kde nás vítají psi a v zápětí Dana. Jde se pro koně na pastviny, jak na schvál jsou úplně nahoře a po vyjítí kopce zjišťujem,že ten náš je stejně ve stáji.No jako rozcvička to nebylo špatné. Hřebelcujeme,dáváme ohlávky, učíme se sedlat a rozdělujeme se do dvojic a my lepší máme trojici :-) vyfasovala sem Terose a dva v....ýborné spolujezdce :-) K tábořišti se dostáváme krásnou krajinou, koníci sů klidní a cesta příjemně ubíhá.

Na Královci zavzpomínáme na výtečnů táborovů hru při které sem na Královci málem nechala nohy i duši.

Nezdržujeme se žádnýma dlouhýma přestávkama a to ani na oběd, jelikož suchý chlebík s plátkem sýra měl každý snězený hned za což vděčíme hafákovi , který nám zbaštil určitě výtečný selský salám. Střídání na koních probíhá bez problému až na některé kaskadéry kteří se učí seskakovat z koně, Pája zájemce rád naučí nejlepší taktiku :-)  Palina byla na tyto jeho kousky ideální kůň. Příjemná byla i chůze při které jsem měla možnost nejen nechat odpočinůť zadek ,ale i pokecat s lidma které vídám raz začas, prostě paráda. Na tábořišti nás vítá spadlý hangár (šnůrky povolily) tak se rozdělujeme do skupin někdo plaví koně a někdo spravuje hangár. Irči sa vyvedla vynikající večeře. Rozdělal sa oheň. Všeci sa šli okůpať do tůňky, aj Pája to tentokrát zvládl bez pomoci :-)  Pár mráčků zahnalo skoro všechny do hangáru a tak si užíváme hvězd jen s Honzů a Anitů.


 Ééééj už je rááánóó, už jéé dééň....slyším kdesi z hangáru a vůbec se mi nechce ze spacáku. Pohled na hebelcujíci Helenu mě pozbudík k rychlejšímu vyhrabání se ze spacáku a už čekám na volné kartáče. Hangár spadl rychlej než sa postavil ohradu profesionálně motá Tutíno s Pájů. S Tutínem a Honzů sedláme koně jako profíci. Jelikož Bob musel pryč tak Sony osedlává Medvěd a já jdu za Anitů a Rebeků což sem až večer poznala byla menší chybička bo sme se střídali častěji než v té trojici a Rebeka měla méně pohodlné sedlo, při pomyšlení,že na něm chudina Anita jela celé dva dni mě zadek bolí eště o trochu víc :-) Zpáteční cesta byla trošku svižnější a náročnější na ovládaní koňů, kteří se nám sem tam splašili nebo kopali jeden do druheho v lepším případě zavlékli jezdce do korun stromů, aby získali aspoň trochu vláhy ze šťavňatých jablek a listů. Malá dušička v mě byla snad jen když sme se řadili,aby sme si mohli trošku zaklusat a koně nervozní z celodeního putování a nedostatku vody se začli kopat,úsměv na rtech a pocit, že nejsu sama sem měla až po otočení a spatření Páje a nezastavitelné Paliny která se z posledního místa zařadila až do předních řad :-) ona byla takový rebel od začátku taže si na palině užívali vítr ve vlasech skoro pořád :-) Posledních pár kilometrů bylo úžasných koně se brodili přes potok a nekteří se vyčvachtali o kůsek dál až po břuch. Než se vrátili Irča s Dazuem kteří byli pro auta na tábořišti svedli sme koně z pastvin, osprchovali je , umyli hlavu a pořádně vyhřebelcoval.Myslím, že nejen koně, ale i my byli unaveni a tak odjezd a loučení proběhlo rychle. Irča mi svěřila galaxii a tak si užívám pohodlné autíčko akorát Zdenda pořád vydírá a bojí se o svůj život čož samozřejmě zbytek osádky vůůbec nechápe :-))  Uklízíme věci do kolně a hurá domů. Už teď se těším na podzimní sklízení ohradníků tak snad mě to výjde. Bylo to super děcka.

(klikneš-li na velkou fotku, dostaneš se do fotogalerie z této akce)

 

Putování s koňmi - Dazul, Irča, Zdenda, Pavel, Anita, Elen, Kačka, Tucek, Medvěd, Laďa, Kecka, Klíště, Honza, Ferda, Mája, Kája, Vojta. A koně, co nás táhly: Rebeka, Sony, Palina, Epona, Teros, Betos, Pedro, Iris, Tenesee(Tesina), Tegura

(Tucek) Pátek - Začátek této krásné romantické výpravy se neobešel bez příprav. V Březinách se do aut musel naložit hangár a hlavně jídlo na celý víkend. Potom pár organizačních drobností jako jsou děcka a jejich batohy a mohlo se vyrazit směr Francova Lhota, přesněji Hucul Club. Tam nás čekali průvodci. Seznámili nás s koňmi na kterých budeme jezdit. Koně jsme si museli sami vyhřebelcovat a pod odborným dohledem i osedlat. Na mou věru, byla to hotová alchymie. Pak ještě pár dobrých rad, které jsou k nezaplacení a vyrazilo se ven, no ven kousek za stáj, kde jsme měli kondiční jízdy. Taková koňoškola. Koně jsme si, jak se říká osahali a naučili jej ovládat. Tím bylo naše odpoledne pomaloučku u konce a celá naše banda se chystala na večer. Zhltli jsme dva hrnce těstovin a pak kluci na nedaleké louce postavili provizorní přístřešek pro nás pro všechny a kdo chtěl, mohl spát přikrytý hvězdnou oblohou. Usínáme s hvězdičkami v očích a plni nedočkavosti ze zítřejšího dne.

Sobota - „ Hééj už je ránó, už je dééén … se ozvalo v 8 hodin místo romantického zpěvu ptáků. I ti se lekli a radši byli potichu. Kdybych toho člověka neznal, tak po něm asi něco hodím. No jasnačka, Dazul. Nastalo rychlé balení. Žádná zdržovačka. Šup šup, hop hop a snídaně je na stole. A to díky Irči a Anitě. Jsem to do sebe naházel, ani nevím jak. Po snídani jsme si osedlali koně. Stačilo zavelet: „ do sedel“ a mohlo se vyrazit  směr Královec, potom kousek  na Bílé Karpaty, Valašské Klobouky a konečná v Mirošově. Cesta byla úmorná, ale v sedle koně romantická a já si jí vychutnával v plných doušcích. Po cestě jsme museli v nedaleké hospůdce odpočinout a dát koním napít. Cestou se každý z dvojice na koních střídal. A bylo to dobře. Naše sedací partie hlásily únavu a takový pochod po svých byl někdy k nezaplacení. Než padl večer, měli naši koně a my v nohách kolem 30ti kilometrů. Koně se odstrojili a postavil se hangár. Sobotní noc trávená v Milošové byla nádherná. Všichni jsme se sesedli u táboráku, zaspívali pár známých písní a pokecali si o uplynulém dni. Mezitím se nám koně pásli na vedlejší louce a do toho nám krásnou scenérii ukazoval měsíc krčící se za  tmavé vrcholky stromů. Ani nevím, jak jsem vůbec usnul …

Neděle - trošku jsem si přivstal ať mě nepřekvapí krásný Dazulův zpěv. Néé, dělám si srandu. Na mojí karimatce se choulila Kecka a já se tlačil na Elen. Tak ať je nezbudím. V klidu jsme posnídali. Hmm, někdo včerejší večeři, ale když byla super, tak proč ne. Nastal frmol jak v mraveništi. Boural se hangár, uklízelo tábořiště, sedlali se koně a bouraly se ohradníky. Tak jako v sobotu, tak i v neděli bylo nádherné počasí. Slunce na nás doráželo, kde jen to šlo. A bylo fajn. Moc fajn… Čekala nás poslední etapa: Ploština, Lačnov a Francová Lhota, kde byl náš cíl. Poslední rozloučení s koňmi, přátelské pozdravy na rozloučenou s průvodci a plni zážitků tradá domů.

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek