staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
5.-6.7.2008 Stavba tábora ŠESTKY

(Irča) V pátek večer nakládám kola za vydatné pomoci Martina, Zdendy, Páji a Vojty. Jde nám to pěkně od ruky, vlastně od kola.
V sobotu ráno se v Jablůnce na nádraží potkáváme s těmi, kteří jedou vlakem, předáváme Zubovi naše děti a jedeme s nákladem kol na Libavou. Tam už pilně funguje expediční jednotka pod vedením Fanty. Vykládáme, pomáháme stavit stany, zásobák, nářaďák... prostě klasické táborové chystání.
Ve dvanáct odjíždí Dazul pro členstvo na nádraží, já s Medvědem stavíme stany světluškám.
Po příjezdu je krátký nástup a hurá do práce. Postele, střechy, rošty... Každý už ví, co má dělat. Kupodivu letos nejsou o tyto věci žádné hádky, asi proto, že je míň lidí na táboře. Nováčkům a světluškám pomáhají všichni, mám z toho docela radost. Nikomu se speciálně nemusí nic nařizovat, přikazovat, vše jde jak na drátkách.
Sluníčko nádherně svítí, je krásně teploučko, nikomu nepřijde, že by se měla přihnat bouřka. Jenže ona jo. Průtrž jak kdyby někdo převrátil plný barel, naštěstí jsou skoro všechny stany pod střechou. S Medvědem doděláváme poslední vypínání stanu už s mokrými zády, ale po Medvědově „já to nevzdám“ se ani nic jiného dělat nedalo. Motali jsme a zatloukali tak rychle, že to byl možná, když ne světový, tak určitě táborový, rekord.

(kliknutím na fotku se dostaneš do fotogalerie z 1.dne tábora)

Jak bouřka přišla, tak i odešla a za chviličku už se na nás zase smálo sluníčko. Jeli jsme se s Dazulem projet na kole. Protože jsem si inteligentně zapomněla naložit své kolo, půjčila jsem si je od Judy. (Judy, ještě jednou moc děkuji za půjčení. Jelo se mi opravdu moc dobře) Udělali jsme si malé kolečko Libavou přes Oldřůvky. Podívali jsme se na Břidlicovou stezku, o které Dazul četl a nevěděli jsme, kde přesně je. Vyšli jsme na malý vršíček z břidlice porostlé mechem – chyběla jen víla tančící za svitu měsíce. Nádhera.
Vrátili jsme se akorát na večeři. Mňam mňam.
Večer byl přechod vlčete Ferdy. Judy (v zastoupení za Kecku) se sním byla spolu se světluškami rozloučit, Medvěd ho s lucerničkou přivezl na Pálavě po Odře a předal před zraky oddílu do rukou jeho „prvního rádce“ - Martina. Ten si ho i se zbytkem své družiny odvedl, aby mu sdělil „družinové tajemství“ a předal hnědý šátek. Symbol toho, že už není malé vlče, ale opravdový skaut. Potom se zpívalo, povídalo až do 22:00, kdy byla večerka a šlo se spinkat.

(kliknutím na fotku se dostaneš do fotogalerie z 1.dne tábora)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek