staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
28.6.2008 Puťák ŠESTKY

(Dazul) Jak jsem slíbil, tak jsem dělal - řidiče pro odvoz a dovoz na puťák ŠESTKY. V sobotu v 9:30 se mělo odjíždět od DBCD, ale jak už bývá dobrým zvykem, v 9:15 jsem na parkovišti stepoval sám. Později dorazil Fanta s Barčou a v cca 9:45 konečně i Máta. A tak se mohlo vyrazit - přibrali jsme zbytek výpravy v Ratiboři do mého i Fantova auta a svištěli směr Vsetín. Tady Fanta konečně nakoupil tu správnou mapu na puťák a pokračovali jsme směrem na Bratislavu.
Po cestě jsme mimo obvyklého povídání, poslouchali hity skupiny Elán, uthli pár květin z pole plného slunečnic (za tónů písně “Zlodej slnečníc”) a zastavovali pár kilometrů nad Modrů (při textu písně “... chcem s ňou ísť, vláčikom na výlet do Modry ...”) u Jahodníku.
Tady nastalo velké kramaření a rozdělování toho, kdo co ponese. Především jídlo, plachtu na noc atd. Protože samozřejmě chyběl foťák, svěřil jsem Elišce “polooddílový” digitální foťák Minolta, aby mohla pořizovat nějaké fotky pro web, kabelovku a tohoto ŠESTÁKA.
Šel jsem s výpravou nahoru do jeskyně Driny, protože to je jediný veřejně přístupná (rozuměj s placeným vstupem a průvodcem) jeskyně na západním Slovensku a nikdy jsem v ní nebyl.
Cestou k jeskyni jsme poobědvali a Fanta vysvětlil pravidla jeho nové hry “Pusinky”. Na mne bohužel vyšel jen Fanta a Vápno :-(


Do jeskyně jsme šli všichni mimo šetřílků Máty a Medvěda (občas není vhodné šetřit na nepravém místě).
Prohlídka jeskyně byla hezká - byla dlouhá asi půl kiláku. I my, kteří jsme zhýčkaní výzdobou nepřístupných propastí na Planině (třeba Velké peňažnice, Zvonivé či Diviačí priepasti), jsme byli spokojeni. I když není nad to si do jeskyně osobně slanit, prozkoumat jí bez elektrického nasvícení a pak jí pracně vyžumarovat po laně nahoru. Je to takové zaslouženější.
Od jeskyně Driny se výprava vydala směrem k vrchilui Záruby a vodní nádrži Buková. Já jsem ale vyrazil zpět domů. Potkám se s nimi opět v pondělí večer, kdy jim dovezu lodě a převezu je Dunaj.
Když jsem se loučil, zaregistroval jsem ještě, že Fanta vysvětluje další hru s názvem “Tequila”. Jak probíhala nevím, ale zdá se, že ji všichni ve zdraví přežili.

(kliknutím na horní fotku se dostaneš do fotogalerie z 1.dne puťáku - kliknutím na dolní fotku se dostaneš do fotogalerie z 3. a 4. dne puťáku )


 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek