staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
20.-22.6.2008 Předtáborová výprava

(Dazul) Tak tenhle víkend stál opravdu za to. Byl našlapaný jak to jen šlo. V pátek vyrážíme s Irčou a Zdendášem jako poslední auto ze čtyř vozů směr Vojenský výcvikový prostor Libavá. Přesto se nám tam podařilo dorazit jako druzí :-)

Ihned po příjezdu jsem nastartoval křovinořez a společně se Zdendášem jsme prokosili cestičku napříč táborovou loukou, aby se daly pohodlně přenášet věci a nářadí. Jak dorazily zbylé vozy s nářadím, nastartovaly se ostatní křoviňáky a sekačka - do 21:30 byla polovina louky pokosena. To se nám doposud ještě nikdy nepodařilo.

(kliknutím na fotku se podíváš na dalších 46 fotek z této akce)

Na noc pod táborovými smrky jsem se moc těšil. I když to vypadalo na déšť, zalehli jsme pod ně. Na tohle usínání pod širákem jsem se těšil celý rok - má svůj osobitý půvab a těžko se mi k němi hledá nějaké jiné spaní pod širákem, které má pro mne stejnou hodnotu.

Sobotní ráno bylo klidné, jenom ptáci svými hlásky rušili už od páté hodiny. Kolem osmé jsem se k nim přidal i já a zapěl tradiční budíčkovskou lidovku "Už je ráno, už je deň ..." Píseň měla jako vždy úspěch a já byl málem nucen přidávat :-)

Než jsme se pustili plně do práce, provedl Radek pasování nových členů 6.ŽP (Šesté žací perutě) - Máty, Medvěda a Zdendáša. Práce pak šla velmi rychle od ruky i kosy. Do večera jsme měli navezeny a postaveny všechny podsady (letos se jich stavělo jen 16), připravenu potní chýši, téměř hotového golema, mostek přes Odru byl také natažený, hadicu z tajného vodojemu skoro k táboru se podařilo přivést, Pavůk si koleno stačil zkrvavit, mrtě fotek jsme nafotili ....

Nedělní ráno bylo pohodové a brzy přešlo v pohodovou práci. Dodělávaly se všechny potřebnosti a drobnůstky ze včerejška. Po obědě jsme odstartovali směrem domů.

Mně čekal ještě odvoz podsad z DBCB do Dinotic - na tábor 1.dívčího a 1.roje. Rád a zdarma jsem děvčatům podsady odvezl, ale organizace vykládání v Dinoticách hodně zaškobrtala (byla tam jen Mája s naší Anitou). Zanadával jsem si a oznámil děvčatům, že s takovou organizací si odvoz podsad musí zajistit u někoho jiného (to už bude za penízky a proto určitě i lépe zorganizováno).

Na střediskovou radu díky tomu přijíždím (poprve za ty léta) pozdě o 90 minut - v 19:30. Rada probíhala svižně a tak jsem už 21:30 odjížděl směr Kateřinice.
Takže mimo oslavy 20.narozenin naší bývalé členky Kecky, jsem stíhal skoro všechno - ale netřeba mnoho takových "závěrů" víkendů :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek