staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
7.6.2008 Zkuste si triatlon

(Dazul) Že půjdu na Triatlon Fantovi pomoct dodávkou vozit kola a materiální zabezpečení, to jsem věděl. Že si jej ale nakonec zkusím rehabilitačně alespoň z části dát, to jsem si ještě pár dní před akcí ani nepřipouštěl. Když jsem před třičtvrtěrokem v září pobýval na invalidním vozíku, neodvažoval jsem se o něčem takovém ani snít i když jsem si zároveň nepřipouštěl, že už nikdy si něco takového nebudu moci dovolit. Prostě jsem počítal s tím, že letos trialon vynechám.

Už večer to ve mně začalo trochu hlodat a říkal jsem si, že bych jej mohl hodně rekreačně, v takovém rehabilitačním tempu zkusit. Jak začne něco výrazně bolet, tak to prostě vzdám a nic se neděje. Tak tedy ano - vyzkouším a uvidím co tělo řekne :-) Pro jistotu jsem si nenechal napsat ani číslo a na kontrolách jsem se hlásil jako "nula".

Velmi příjemně mne překvapilo, že se na této tradiční akci sešly úplně nové tváře (vyhrály ženskou kategorii) i staré tváře (vyhrály mužskou kategorii).

Při plavání nedržel partu Kemča a udělal nás o jednu délku. My ostatní jsme čubičkou doplavali zhruba stejně. Než jsem se ale stačil převlést, tak - frnk, frnk, fink a byl jsem na kole až šestý. To, že je kdosi i za mnou mne moc neutěšovalo. A tak jsem aspoň dojel Vápna a chvílemi se prošlapal i cca 3 místo. Ale šetřil jsem se, protože na triatlonu zpravidla rozhoduje běh - a tak jsem doběhl asi čtvrtý (?).

Na běh jsem to už moc neviděl, ale řekl jsem si - aspoň na hráz. V rehabilitacích mne totiž vůbec neučili běhat a moje snaha skončila u toho, že už sice "běhám", ale i svižná chůze je rychlejší než běh v mém pojetí. Plíce stíhají, síla je, ale mozek nedokáže poručit, abych zrychlil. Najednou mizí podnět mozku někde ve vzuchoprázdnu, ztrácí se ... A já se pohybuju furt jen pomalým klusem rychlostí asi 6-7 km/hodinu. Asi půl kiláku pod hrází mne začalo nepříjemně bolet koleno a rozhodl jsem se sám době dokázat, že už mám rozum. "Nehraj si na hrdinu" mi říkal můj vnitřní hlásek a já jsem bez velkého přemlouvání poslechl.

Tak tohle je první triatlon, který jsem nedobehl :-(

(klikneš-li na fotku, dostaneš se do fotogalerie z této akce)

Pak se rozpršelo. Ale hodně. Průtrž mračen a kroupy. A my čekali na Vápna a spol, kteří byli na trati. Později nám řekli, že zabloudili a viděli z dálky Kohůtků :-) Tak v tomhle mají prvenství :-)

Pak Fanta vyhlásil vítěze, rozdal ceny, fotografovalo se a jelo domů. My se ještě stavili na srub do Dinotic, abychom tam vyložilo dřevotřískové desky. Samozřejmě, že průtrž mračen byla ve své nejagresivnější fázi a silnice připomínala potok. Ale zvládli jsme to.

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek