staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
4.5.2008 přebírání daru v Uherském Hradišti

(Irča) Sedíme a přemýšlíme, kohopak letos oslovíme s prosbou o finanční příspěvek či grant, abychom mohli zrealizovat s ŠESTKOU (to je naše oldskautská služba oddílu ze kterého jsme vzešli) finančně náročnější akce, které jsou naplánovány.
Aby se nám lépe přemýšlelo, otevřeli jsme si lahvinku dobrého vína (samozřejmě pořízenu za vlastní penízky). V loňském roce jsme byli docela úspěšní. Pro ŠESTKU se nám podařilo „sehnat“ kolem 130.000,- Kč (to však padlo těch dobrých lahvinek několik. :-) ).


Na doporučení Romana jsme v loni zkusili poprvé i Nadaci Ivo Valenty Děti–Kultura–Sport se sídlem v Uherkém Hradišti a uspěli jsme. Dostali jsme finanční příspěvek 10.000,- Kč na nákup nafukovací lodě Pálava. Loď jsme chtěli koupit do oddílu již dříve, ale pořád se na ni nějak nedostávalo peněz, takže nás tento dar velmi potěšil. Tak to tedy zkusíme i letos. Stahujeme z netu informace a formuláře a dáváme se do práce. Vyplňujeme kolonku za kolonkou, popisujeme jednotlivé akce, sestavujeme rozpočet, ... Zhruba za hodinku je dokonáno. Ještě razítko, podpis a nachystat k odeslání...

A teď už jen čekat, až zasednou příslušné komise a vyhodnotí podané projekty.

Světe div se, ale i letos jsme dostali dar z "Nadace děti–kultura–sport". Slavnostní předání symbolického šeku a darovací smlouvy, na které jsme byli jako úspěšní žadatelé pozváni, bylo v Uherském Hradišti v neděli 4.5.2008. Jela jsem tam s Anitou, která je nedílnou součástí všech našich grantů. Vybaveni foťákem a Dazulovým „foťte, co to půjde“ jsme vyrazili plni očekávání, kolik že nám to přiklepli.


Zástupci Nadace DKS pojali předávání ve velkém stylu, slavnostní atmosféra, asi 170 obdarovaných institucí tam mělo své zástupce, doprovodný program si připravili obdarovaní z minulých let. Symbolické šeky předával sám Hejtman zlínského kraje, účastnil se i Ivo Valenta osobně,...

Nebudu Vás víc napínat - letos jsme pro naše sportovní celoroční aktivity dostali krásných 20.000,-.


Děkujeme a slibujeme, že je „neprojíme“.

Slogan nadace "normální je pomáhat" se snažíme realizovat v praxi tím, že se i pomocí tohoto grantu podílíme na "výchově" mladých lidí, kteří tento slogan pro praktický život přijímají za svůj.

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek