staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
3.5.2008 Sběr železného šrotu

(Fanta) Když šrot, tak aspoň 6 vleček

Už nevim ani jak sem se k tomu dostal, ale měl sem na starost rozneseni plakatu s infem o sběru. Naskytla se avšak taková příležitost: Volal mi Máta ( jeden člen šestky) že potřebuje hodit do Ratibořa. Proč ne, ale říkal sem si - něco za něco - a tak sem ho požádal o ty plakáty. Souhlasil a znělo to tak, že je ochotný jich udelat dokonce 100 ?!!
Druhý den dopoledne (tyden před akcí) měly být roznesené. Nebyly. Tak sem volal proč - a jedna vymluva za druhou. Nechtěl jsem je poslouchat, tak sme sa domluvili, že do večera. Ovšem historie se opakovala = přeloženo na neděli rano!! Ráno: nemůže, má zaracha. Tak za něho asi 3 plakáty roznesl Denis!!
Já sem roznesl zbytek … A tak dopadlo to moje - něco za něco ? !!

Nu což - je sobota ráno, mamka mě budí. Traktor už ševelí u obecňáku. Beru boty a valím s popelniců k cestě, protože sa vyvážajů! Pan Traktorista zajel do bývalého JZD Katerinice pro vlečku, která, ale byla v JZD Ratiboř. Ale vlečku máme, tak vyrážáme.
Po cestě toho vidím asi tolik, že si říkám, že bych to odnosil v batohu!! Fakt - zdálo se, že letos odvezem stěží jednu vlečku! Vyjeli sme na paseky a tam jenom jedny kamna a nějaké drobné. Jedem dolů a lidi mezitím natahali další a další šrot k cestě, takže se nám nakonec podařilo odvézt 6 vleček šrotu!!
Spolupracovali : Já, Denis, Aleš, Zub, Čeci, Kecka, Zdendáš, Radek, Matrin a Gabca, Máta, pan Traktorista, který kvuli nam zmeskal očkování psů!! Nekteří skoncili něco před 12, ale my trpěliví vytrvalci se za účelem zisku ještě dvě hodiny přehrabujem v 6 vlečkách železa a hledame vše, co je vic jak 30kč/kg …hliníček, mosazečku, nerez, mědík apod. Nekecám - bylo toho plne auto!! Ale asi před hodinů, než teď píšu ten článek, tak sem zistil, že celkem velká část plechu ze střechy, kterů sme s brašulem usoudili za hliník, hliník nebyl ?!!
A zas je tu Něco za něco !!

(Radek) Dne 3.5.2008 proběhl v Kateřinicích sběr starého železa. Během minulého týdne se začaly po obci oběvovat různé hromádky šrotu a přes obavy, že toho nebude moc, protože těch hromádek nebylo kdoví kolik, se nakonec odvezlo šest vleček. Projeli sme celé paseky a pak se to bralo ulici po ulici Jelikož nás na tuto práci nabylo moc a ani málo, ale tak akorát, tak nám šla pěkně od ruky. Šrot se odvážel do místního zemědělského družstva, kde čeká na svůj odvoz do kovošrotu, který by se měl uskutečnit tuto středu. Pak za odměnu se večer šlo na Pržáky na nějakou dobrou mňamku.................. 

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek