staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
2.4.2008 lyžování na Chopku

(Anita) 4:40 mi zvoní mobil. Ani trošku se mi nechce z vyhřátého pelíšku. Sam na mě zírá, co jako už vstávám, oblízne mi nos a já jdu první uklidit co do rána natropil…
Téměř na minutu přesně parkuje auto značky LACHIM u naší brány, Dazul zatím řídí. V Jablůnce ještě přibereme Pípu – našeho nového člena – vzorně strká Dazulovi registrační poplatek a žádá si oldskautské triko.
Sjezdovky jsou poloprázdné, řady žádné. První jízdu jedeme společne s Dazulem a čekáme jak se mu s tím jeho závažím budou dělat obloučky. Jede docela obstojně, mírně si směr vyvažuje rukama a hůlkama. Zanecháváme ho tedy svému osudu a jezdíme vlastním tempem. Oskárek nás pak všechny vylákal na vrcholek. Děláme pár společných foto a vystavíme své bílé tváře na opal :-)
Na oběd si dáváme gorden blue – nicméně nám „slovenští bratia“ naservírovali nějakou placku, která tedy pravděpodobně s kuřecího masa byla, ale nikdo z nás nenašel ani sýr ani šunku. A proto na zpateční cestě auto LACHIM neprojede okolo McDonaldu bez povšimnutí …

(Irča) Slíbila jsem Dazulovi, že pokud udělá 10 dřepů bez držení, pojedu s ním na lyže. Sice to nebyly úplně čisté dřepy, ale ukecal mě. Na slovenský Chopok, tam hlásí ještě 90 cm sněhu.
Vyrazili jsme v pohodovém složení ve čtyřech, s Anitou a Pípou.
Ráno nás přivítalo pošmourně a mlhavo. No, co se dá dělat, budeme jezdit část svahu poslepu. Dazul byl pomalejší :-) a tak jsme ho, po prvotním zkontrolování, nechali jezdit samotného. Asi po dvou jízdách na nás však vykouklo sluníčko a my hned vyrazili na nejvyšší sjezdovku. Na lanovce jsme si říkali, co asi Dazul, jak mu to jde a jaké bylo naše překvapení, když jsme ho našli nahoře. Držel se statečně a sjel to až dolů naprosto bravurně. Nesměly chybět společné i samostatné fota, alespoň malý záznam sjezdu na mobil, poslat MMS,…
Nějak jsem měla zafixované z minulých let, že jídlo na Chopku je levné a dobré. Všechno se mění, nejenže nekřesťansky podražili, ale místo námi objednaného meníčka „Gordon blue“, což mělo podle obrázku být kuřecí maso plněné sýrem a šunkou s hranolkama a coca colou, nám dali jakousi nakořeněnou kuřecí placku nenaplněnou absolutně ničím, na pití nám dali hruškový džus – snad jen ty hranolky se tvářily a chutnaly skvěle.
Ale stále svítící sluníčko vyhnalo všechny chmury a jezdili jsme jako o závod. Poslední jízda z nejvyššího místa až dolů k autům mi dala pořádně zabrat. Bolely mě nožky, ale byla jsem hrozně příjemně unavená. Akcičku považuji za velmi zdařilou, s lidmi naprosto pohodovými, prostě nádhera.


Více fotografií shlédneš, když klikneš na velkou fotku :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek