staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
15.prosince 2007 - středisková Vánoční akademie v kině Vatra

(Teekané - 6.K) Byli tam: Zub, Fialka, Čeči, Martin, Mája, Medvěd, Zdenda, Peťa, Barča, Katka, Míša a já (jestli jsem na někoho zapomněla,tak se omlouvám).Já jsem říkala přání,ale dozvěděla jsem se to až tam. Přání jsem řekla blbě a s tahákem v ruce. Promítaly se filmy a loňská akademie. Scénku hráli: Martin, Mája, Čeči, Fialka a oponu nebo závěs držali asi Medvěd s Vápnem. Hrála se ta samá scénka jak na 10.výročí oddílu. Všeci zahráli svoje scénky a všeci šli ke stromu do parku. Tam Radek hrál na kytaru a zpíval koledy. A ještě se tam rozdávaly dárky. Pak jsme šli do kavárny nebo kde a tam jsme si dali čaj nebo kafe nebo něco dobrého. Pak jsme rychle pospíchali na bus, ale jenom já, Fialka, Bára a Peťa, ostatní jeli Zubovým autem. Vystupovali jsme v Ratiboři a pro mně a pro Fialku přijel můj taťka. Akademie byla tento rok dobrá. 

(Dazul) Na tradiční střediskovou akci jsme letos dorazili o hodinku později. Pozdní přichody a příjezdy nenávidím - to je o mně všeobecně známo. Pokusím se tedy vysvětlt proč jsme pozdě přijeli my.

V naší širší rodině se už léta plánuje spousta oslav podle nás, protože "furt máme nejaké akce se skautama". A my vše odsouhlasujeme podle celoročního plánu akcí oddílu a střediska. A tak se i oslava šedesátin Irčina taťky naplánovala týden před střediskovou akademií. Poznačili jsme si to do diáře a tím to bylo hotové. Ovšem dobrá vůle není vždy dostačující. Zákon schválnosti funguje spolehlivě a tak se stalo, že byl (ne naší zásluhou) termín vánoční akademie posunut o týden dopředu - zrovna na ty oslavy, které se díky ní naplánovaly tak, aby se s akademií nebily :-(

Ale to je život - je potřeba vše logisticky dobře naplánovat a musíme to zvládnout. Do Hladkých Životic za dědečkem to je víc než hodinka jízdy autem a tak domlouváme, že na Akademii dorazíme pozdějc, abychom u oslavence chvíli pobyli. Tak se taky stalo.

Na zpáteční cestě Pavuk zjišťuje, že presentaci oddílu, kterou udělal a složitě poslal Jitmelce nefunguje. Po pár telefonátech a odborných dotazech zjišťuju, že to bude patrně tím, že presentaci náš počitačový expert udělal v Power Pointu v nejnovější verzi, kterou asi nemá každý nainstalovanou. Vysvětluji mu, že to byla chyba. Hájí se tím, že to poslal 3 lidem ale jen jeden mu dal vědět, že to nefunguje. Když se jej ptal, co mu na tom nefunguje, dostal odpověď, že to nemá řešit. Z toho prý pochopil, že to je OK.... Myslel jsem si svoje, ale řešení jsme našli. Irča zvýšila rychlost - až na 130 km/h, což bylo na zmrzlé a zasněžené cestě spíše málo bezpečné. Honili jsme čas, protože bylo potřeba zajet ještě domů (což je ztráta dalších 23 minut) vyzvednout notebook, kde jsou MS Office 2007 nainstalovány. Radím Pavukovi ať si pro jistotu vezme i instalační DVD, kdyby vznikl další nepředpokládaný problém. V autě cestou z Kateřinic na Vsetín ještě zkouší, že presentace na notebooku jede.
Snaha byla. Ale presentace ŠESTKY na akademii nebyla. Notebook údajně s dataprojektorem nespolupracoval a nainstalovat novou verzi Power Pointu na svůj počitač technik odmítl. A přitom stačilo tak málo, aby hodiny práce na presentaci nepřišly vniveč :-( Snad ten zmatek a riskantní cesta nebyly pro nějakou další presentaci zbytečná :-)

Tu zbylou hodinku z vánoční akademie, jsem si užil. Fotil jsem a vychutnával jsem si jednotlivá vystoupení oddílů. Můj obdiv si získaly obě moderátorky - Jitmelka (36.OS) a Karolínka (1.D). Měly to hezky připravené a dokázaly hezky a nenuceně reagovat na drobné technické problémy. Že je mladší z moderátorek dobrá jsem si už několikrát všimnul, ale že je tak dobrá, to mne fakt moc potěšilo. Škoda, že svou šanci nevyužila osůbka ze ŠESTKY, která měla uvádět Akademii původně - je to moc dobrá škola, kterou člověk později zúročí.

Akademie (alespoň to, co jsem viděl) se mi moc líbila a byl jsem rád, že jsme ji stihli :-)

Prozatím jsou fotky z Akademie vyvěšeny zde:

Co je o Akademii psáno na webu hlavních pořadatelů si můžeš přečíst zde - mimo to je tam i videoklip :-)

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek