staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
18.11.2007 - Běžky, loď a večeře


(Radek) Konečně. Napadl první sníh a mé dlouhé běžecké prkna, které ležely od minulé Fatry ve sklepě se konečně dočkaly. Po domluvě s Irčou, jsme vyrazili do bílé stopy a to směr Tesák. Po krátkém čekání v Ratiboři vidím jak se na kopečku ze zatáčky vynořil černý Irčin šíp a než se stačím rozkoukat tak už brzdí u branky a s výmluvou, že chlapcům doma musela ještě udělat sekanou na oběd nám sama od sebe nakládá do auta naše běžky.
Na Troják nás vyvezla Irčina corsa bez sebe menších problémů. Prostě spolehlivé auto. Natěšeni na první běžecké zážitky se ani nezatěžujeme namazat. Ještě jsem ztrhal poslední zbytky tuleních pásu a pak už hurá do stopy.
Byla celkem mlha a tak se nedalo nějak moc divočit. Cerky mi pořád utíkaly a já vždycky na pokraji sil se je snažil dohonit a tak není divu , že za půl hodiny jsme stáli u hospůdky na Tesáku a hladoví se drali dovnitř. Uvítala nás krásně malebná hospůdečka komunistického ražení, snad poslední svého druhu v okrese. Obsluha příjemná, jídlo úchvatné, akorát mám pocit, že hygiena by se nestačila divit. Ale co už. Dostalo nás, když nám paní servírka donesla čaj v omlácených hrnečcích a se slovy, ať si podáme příbory z radiátoru před nás postavila něco jako jídlo. Dojíst, zaplatit a honem pryč.
Cesta zpátky se nesla v podobném tempu. Anita s Irčou divočily a to mělo za následek můj první pád.
Na Trojáku jsme si zpravili chuť kafíčkem a marlenkou a pak se jelo domů Na to,že to byly naše první běžky, tak si myslím, že to nemělo chybu.

(Dazul) To, že se díky mé trapné příhodě na padáku leccos zbrzdilo je asi pochopitelné. Ale že budeme stěhovat střediskovou plachetnici do jejího zimoviště v Březinách až s prvním sněhem, mne fakt nenapadlo :-)
Původně se mělo jet na Lipno pro plachetnici koncem září s tím, že by se to spojilo s pořádným plachtěním na naší největší přehradě. Jenže koncem září jsem pořád ležel v nemocnici a tak z toho sešlo. Ale skupinka odvážlivých Tůlavých papučí se o tomhle víkendu odhodlala pro loď zajet a přivézt jí zpátky. Vše se jim zdařilo, takže na nás zůstalo pouze to, abychom jim pomohli loď v Březinách složit. Já tam byl taky. Sice jsem nepomáhal, ale fotil jsem to, co mi berly dovolily :-) :-)

(Dazul) Celý den měl ještě pokračování u nás doma, kdy jsem se sešli, abychom se po práci i najedli a zapili to:-) Radek nám nasmažil zemákové placky - byly fakt dost dobré :-)

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek