staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
4.-5.8.2007 Rekreace na Lipně
(Dazul) Plachtit na Lipno jsme měli vyrazit "z našeho OS" ve čtyřech, ale Anita měla nějaké zdravotní problémy a Radek tudíž nevyrazil taky. Takže jsme vyjeli jako rodina a přibrali do auta i Křečka (Zajic). Vyrazili jsme už v pátek 19:00. Ač cesta na Lipno trvá obvykle 6 hodin, my to zvládli za 9. Fakt jsme dorazili až ve 4:00 sobotního rána. Příčinou toho všeho byl LAVOR (středisková plachetnice), kterou jsme s sebou táhli na vozíku. Tedy - 95% cesty řídila Irča a tak jen ona může zasvěceně popovídat, jaké to je, když se ve 100 km rychlosti rozvibruje vozík se čtyřmetrovou lodí a šestimetrovým stěžněm. Každopádně jsme dorazili (po několika excesech s blouděním a otáčením vozíku na polní cestě) bez úhony. Byli jsme tak šťastní a hluční, že jsme probudili i správce loděnice Želvu - ten nás neposlal někam, ale ochotně vpustil na zbytek noci do loděnice.
 
 
Ráno jsme nastrojili našeho LAVORa a vyrazili z Kovářovské zátoky za přívoz v Dolní Vltavici. Část Zajíců měla nějaké drobné problémy, které ovšem rychle zvládli :-) Naše odnož výpravy si vedla standartně - Irča se naučila bravurně ovládat kormidlo, hlavní plachtu i kosatku. Cestu tam jsme tři hodiny křižovali, zpátky jsme byli po větru za hodinku.
Večer jsme se Zdendášem neodolali a šli si zajezdit na kolečkových bruslích. Když jsme dorazili zpět na základnu budějických skautů v Kovářově, už se grilovalo. No a grilování pozvolna přešlo v příjemný sedánek na kterém nás v jednu chvíli bylo dost přes dvacet - byli tu lidičky z Tůlavých papučí, Zajíce, našeho OS i budějičáci. Padaly historky jedna za druhou (například Želva bodoval povídaním o tom co je to "Den lopata" ) a ani se nechtělo jít spát. Ale i na spánek došlo :-)
 
 
V neděli jeli Zajíci na kolečkové brusle na horní konec přehrady a my jsme si zapádlovali na pramičce do Dolní Vltavice. Já jsem ještě provedl několik pokusů ohledně nepotopitelnosti  střediskové plachetnice a pak jsem mohl prohlásit tuto "výpravu" za povedenou. Prostě paráda ....
 
(na další fotky - mimo níže umístěnou fotogalerii - se dostaneš, když klikneš na jednu ze dvou velkých fotografií :-) )
 
 
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek