staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
22.-24.6.2007 předtáborovka

(Dazul) Drtivá většina našeho OS klubu se aktivně zapojí do organizace tábora ŠESTKY a tak bylo jasné, že budeeme pomáhat i na předtáborové výpravě do VVP Libavá. Vyrazilo nás celkem 14 a z toho 3 lidi byli z našeho OS (Kecka, Fanta a Dazul).

Po komunikačních nedorozuměních a extempore se zajištěním firemní dodávky (což by vydalo když ne na román, tak aspoń na pár kapitol :-) ) jsme vyrazili v pátek po 18:00 směr vojenský prostor Libavá. Zub a spol už byli na místě a tak jsme jenom popravili plachtu a za vytrvalé buřiny se uložili k spánku. Vyslechli jsme si od Máty, že se mu vzrušují svaly a ještě další kecy ... :-)

Ráno už nepršelo a tak jsme spustili už po sedmé obvyklý rituál - sečení louky a navážení podsad uskladněných u Huťů. Letos byla ŠESTÁ ŽACÍ PERUŤ * zastoupena pouze Fantou (žačka) a jako "brkoš" čekatel mu sekundoval se střediskovým křoviňákem Medvěd. Toho později vystřídal Očko a Máta. Do oběda byla žačka zničená (Fantovi se podařilo lištu zlomit na tři kousky) a premával pouze křoviňák. I tak se posekla podstatná část louky. Podsady byly taktéž navezeny. Dopolední úkol byl splněn :-)

Odpoledne jsme dokončovali šroubování podsad a jejich vyrovnávání. Letos prvně stavíme o 2 podsady méně - jen 18 :-( Taky jsme ještě před večeří stihli mezi několika frontami deště přetáhnout klády na most k latrině. Samozřejmě se spravoval golem - ujala se toho Kecka s Bárou. Při dolování jílu z Odry narazili na raky - dobrá zpráva. Jednoho raka jsme vytáhli na světlo a podrobili jej důkladné fotodokumentaci :-)

Vaření večeře se díky dešti trochu protáhlo, ale tradiční gulášovka byla dost dobrá. Po večeři jsme ještě stačili vztyčit na táborovém náměstíčku stožár. Ale to už byla skoro tma a na práci už nebylo vidět a tak jsme byli svědky TV představení v podání Zuba a Fanty. To se pozděj zvrhlo v to, že učinkoval skoro každý :-)

Málem bych zapoměl - Máta a Očko si prodělali křest v řízení velké dodávky Iveca. V katastru VVP si velmi zručně odřídili svůj kilometr :-)

Nedělní ráno už bylo "takové to domácí žvýkání" :-) Zušlechtili jsme něco málo kolem mostku a postavili táborovou bránu. Pak se jen jedlo, lenošilo a uklízelo. Kolem oběda jsme vyrazili 3 vozy zpět k domovu :-)

* ŠESTÁ ŽACÍ PERUŤ - pro neznalce: hodnost "nebeského maršála" Šesté žací perutě byla in memoriam udělena Spídímu

více fotografií z akce uvidíš, když klineš na fotku :-) 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek