staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
27.5.2007 vypouštění Bystřičky

(Dazul) Pouštění vody z přehrady Bystřička vychází téměř vždy na dobu, kdy pořádáme Parawesterniádu. Ještě, že se pouští i v neděli. A tak jsme i letos (z OS pouze Anita a já) vyrazili na nejlepší vodácký zážitek v roce v našem regionu. Posíleni o dvě plavčice z 1.roje (Mája a Cinda), jednu plavčici z 6.K (Delfínek), dva rodiče (Brůča a Ľuďa) a Patrika s Broňou (Valmez) jsme to v jednom raftu a jedné pálavě stihli sjet 3x. To se nám snad nikdy v neděli nepodařilo. Jinak se mi zdálo, že letos opět ubylo pálav a o trochu víc přibylo raftů.

Bystřička se jezdí od hráze přehrady k soutoku s Bečvou - to je úsek asi 4-5 km dlouhý, který se při vypouštění sjede -bez cvaknutí - asi tak za půl hoďky. Splávky, které za normálních okolností vypadají fádně se při průtoku 6-7 m3/s rázem změní na hezké úseky obtížnosti 4. Ty chvilky, kdy se háček podívá shora dolů pod vařící se jez stojí opravdu za to. Kdo tvrdí, že v takovéto chvíli alespoň na chvilinku nepocítí obavu z toho aby se necvaknul - jede pod vlivem návykových látek a nebo jenom lže :-) A takovýchto drobných okamžiků si lze při sjezdu vychutnat určitě kolem desíti. A dva z nich jsou skutečně ukázkové - vždycky si vzpomenu jak jsem tam před lety vlastními zády počítal vyčuhující hřebíky z dřevěného dna splavu.

Přičteme-li k tomu fantastické počasí, mé pády na hlavy osádky raftu, natlačenou kompletní osádku s raftem a dvěma pálavami v autě, Májinu a Anitinu jízdu na pálavě, Patrikovu uplavanou žabku, několik mantáků na okolních raftech, Delfínkův peercing, spálená ramena některých členů osádky, pár kapiček adrenalinu .... nemůže nikdo říct, že by se tahle akce nevyvedla. Prostě - pohoda jazz :-)

(více fotek shlédneš, když klikneš na fotografii :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek