staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
23.-25.6.2006 Předtáborovka

Klíště, Miris, Radek, Anita, Kecka a Dazul pomáhají při tradiční "předtáborovce" - poslední výpravy před odjezdem na tábor ŠESTKY připravovat tábořiště ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá ...

(Anita a Radek) Asi po půl roce ulehám pod širé nebe. Po pátračce v paměti totiž zjištuji, že jsem venku spala naposled v září. Dazul kupodivu dnešní noc nechrápe a tak spím jako poleno až do rána. Ale tu svoji noční absenci si v plném rozsahu vynahrazuje heroicky známým nápěvem „Ej už je ráno už je den“, bez které by konec konců předtáborovka jinak začít ani nemohla.
Po kaloricky – sladce bohaté snídani následovalo rozdělení úkolů. Dazul navážel podsady a „Šestá žací peruť“, posílená o jednoho plašoňa Medvěda, který byl slavnostně pasován za kadeta, zahájila kobercové bombardování (sečení) tábořiště. Těsně před zahájením této bojové akce byl svolán briefing, na kterém byla celá operace dopodrobna rozebrána a mimo jiné byl vzdán hold nebeskému maršálu „in memory“ Spídymu , spuštěním bojových strojů na plný výkon.
Jelikož činnosti na předtáborovce jsou zažity a noví členové se rychle učí, tak stanovená meta, posečení a navážka podsad do 12:00 byla hravě zvládnuta.
Nutno vzpomenout historicky mezník, a to ten, že letos poprvé byli přítomni a velice užiteční rodiče od Včelky. Odměnou všem, za tento výkon byl dobrý oběd a otevřená náru naší tůňky. A to si ještě někteří rybaříci stačili nahodit udičku - zbytečně. A pak to šlo ráz na ráz. Započaté činnosti se s večerem dodělávaly a blížil se čas přípravy sauny. Začal se dělat oheň, žhavit šutry a stavit potní chýši. Letošní se nám opravdu vydařila. Oheň, sauna, skok do vody, tlukot vlastního srdce a hvězdy, to je prostě něco, co zažiješ
jenom na tábořišti. Nový vynález, který má kořeny u indiánské dýmky míru, a který se nám velice osvědčil je tzv. Náš kartáček, protože jako tato dýmka taky koloval.
Následující ráno mě nevzbudil ani Dazul, ani sladký polibek mého milého, ale turbo-lumek vznášející se nebezpečně blízko mého ucha. Nový den jsme oslavili prací. Jelikož se každý svého úkolu zhostil s odhodláním a vervou nám vlastní, tak nebylo okolo 12:00 do čeho píchnout. Postavil se nový most, přenesla se latrína, odvážela se tráva a dělaly se povedenétaškařice u tůňky.
Okolo13:00 se tři vozidla rozjíždí směr Kateřince. Cestou bravurně zvládáme drobnou závadu na Zubové „Střele“ a dál už jedeme bez problémů až domů.

Více o této povedené akci v ŠESTÁKU č.73. Fotogalerie z akce je k dispozici zde a nebo klikni na fotku :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek