staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
1.4.2006 Prvosjezd Kateřinky a promítání Francie

1.dubna 2006 - se konalo velké promítání fotek z lyžovačky ve Francii a oslava šťastného návratu - za účasti ostatních členů 6.OS klubu a dalších dospěláků z našeho střediska.

1.dubna 2006 - jsme zabezpečovali odvážnou družinovou výpravu Šneků z našeho mateřského oddílu - historický prvosjezd rozbouřeného kateřinického potoka


(Radek, 6.OS) Je půl 9 a brašule už volá. Původně byl sraz na 9, ale asi se to posunulo. Žeprej kde su, už se foukají lodě. No tak „hýp“ na kolo a už si to valím dolů Snozem k Dazulovi, kde byl sraz.
Lodě už byly napůl nafoukané, všeci měli plné ruce práce, akorát brašule ruce v kapsách. Do půl hoďky bylo všecko nachystané a mohlo se naše historicky první splutí Kateřinky rozjet.
Vyjely celkem 3 pálavy. Posádky tvořili zkušení vodáci ve složení: Fanta, Cipísek, Ořko, Pája a já. Zabezpečení od břehu zajišťoval Dazul a Mates.
Přes sněhové pole jsme přenesli pálavy k potoku a nahodili je na vodu. Může se vyrazit.
První splavy, první mokré kolena a zmrzlé ruce. A tak jsme minuli obchod, hospodu, kostel ..... a cesta ubíhala jak voda. Pod klubovnou už byl každý mokrý jak myš. Moc jsem tomu nevěřil, ale i na takovém úzkem potoce se dá cvaknout. Postupně šel ke dnu každý.
V Ratiboři jsme si říkali, že už to zabalíme, ale byl tam ještě jeden menší splávek - 2,5 možná 3 m. To dáme. Omyl. S pocitem profíků vyjíždíme na splav a ejhle..... Vlnka zprava Fanta mizí pod vodou a já za ním. Ale to už nám bylo jedno. Nasedáme zpět do pálavy a vychutnáváme si podjezd Ratibořského mostu.
U obecního úřadu nakládáme a tím naše cesta končí. Ale Dazulův Fokus s pálavama na střeše poutá pozornost dál.

Více v ŠETÁKU č.71 a fotogalerie k této akci je zde , nabo klikni na fotku :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek