staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
17.-26.3.2006 Francie

OS NA LYŽÍCH VE FRANCII - více než polovina našeho OS klubu se vydala na lyžování z výšky 2700 mnm - ve fancouzském středisku Les Orres.

 
(Tutíno) Horám, kterým se pokloníš... Ruce, ktré rozpažíš, když tě svoboda pohltí. Svah, který zdoláváš a hlavně přátelé, které kolem máš .... 
 
(Radek) Opalovací krém je vážení fakt dobrá  věc. Škoda jenom, že jsem na to přišel tak pozdě. Vidina snědé tváře mi bránila ho použít. Ale pak hopla. Alpské sluníčko je tak zrádné, že nejenom mám spálené čelo, ale taky opuchlý kořen nosu a oči. Dobrá zkušenost.
 
(Irča) Když mi Roman řekl, že jedou do Francie na lyže, moc jsem neváhala a s mírným nátlakem jsem angažovala Dazula, Milana a Niku (pamětníci si je pamatují z tábora). Cesta autobusem byla vražedná. Nohy srulované do ruličky, ze zad paragraf, ale nakonec nás přece jen po 25 hodinách vyplivli v lyžařském středisku LES ORRES v Alpách. Ubytovat se, seznámit s okolím, nastudovat mapu lyžařských tras, a druhý den ráno hurá na sjezdovku.
Užili jsme si opravdu všeho. Mlha taková, že by se dala krájet (a hlavně nebylo vidět, kam jedem), trhání mlžných oparů a hory zalité sluncem vystupující z mraků, nádherné sluníčko s mírnými obláčky až po azurově modrou oblohu jako ze žurnálu. Nádherný prašánek, úplnou ledovku, naměklý supr snížek, dokonce i po kotníky mokrého těžkého sněhu.
Hory nám opravdu ukázaly, jak dovedou být nevyzpytatelné. Během pětiminutové cesty lanovkou nahoru bylo ze slunečného počasí červené (ty byly pro nás nejlepší) po velmi obtížné černé. Sjeli jsme samozřejmě všechny. Některé jsme si tak oblíbili, že jsme se jich nenabažili ani po týdnu.
Co mě tu však úplně fascinovalo, byly prázdné sjezdovky. Stalo se mi, že jsem sjížděla kilometr dlouhou trať a nepotkala jsem za celou cestu jediného človíčka. Bylo jich tu opravdu
poskrovnu.

(Dazul) Když se řekne lyžovačka ve francouzských Alpách, napadne mne asi jako první pocit jakési nezaslouženosti fantastických pohledů. Podobný pocit jsem měl už na OS expedici Korsika - ostrově shodou okolností také patřící k Francii. Lanovkami a vleky jsme se během čtvrt hodinky dostali z výšky 1650 metrů nad mořem (kde jsme byli ubytováni v apartmánu) až na hřeben do výšky 2703 metrů. Pěšky bych tutu trasu šel aspoň 4 hodiny a dal bych si pořádně do těla. A ten fantastický výhled bych si náležitě vychutnal. Ale lanovkou jsem si nahoru vyjel odpočatý i 10x denně. Přistihl jsem se, že jsem byl několikrát zaujatý víc technikou lyžování než tou scenérií kolem. Ale opojení ze samotného lyžování mne brzy přešlo a já tu alpskou krajinu pořádně vychutnával. Proto jsem velmi brzy přestal jezdit s ostatními a osamostatnil se. Zatímco já jsem z hřebene dolů sjel jednou, ostatní členové naší výpravy to stihli i dvakrát. Neustále jsem něco fotil, jezdil mimo vyhraženou sjezdovku, prozkoumával nové trasy .... prostě jsem se “kochal”.

(více o této akci si přečti v ŠESTÁKU č.70 - třeba o tom, jak jsme se s francouzi dorozumívali)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek