staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
6.2.2014 - Velký úklid č.1
(Dazul) Píše mi Fialka :"Ahoj Dazule, počítáš s tím zítřejším velkým úklidem? Posílala jsem ti ho se všema na letošek. Kdyžtak mně prosím pošli, co máme dělat, kromě běžného úklidu ve vnitř."
Ufff! Z jakéhosi neznámého důvodu jsem si termín 1.letošního velkého úklidu v DBCB nepoznačil do kalendáře. Trapas. Do této chvíle jsem si pyšně myslel, že jsem poměrně pečlivý a důsledný. Úplně mne to vykolejilo, rozhodilo a vyvedlo z míry. Tak tohle se mi nestalo minimálně hóóódně dlouho.

Jsem Fialce vděčný za tenhle mail. Potvrdil jsem už sice Noemu schůzku s tím, že mu odvezu vrátit zapůjčené ČIGOLIGA 1949-50, ale nějak to budu muset zvládnout všechno. Sice ještě nevím jak, ale důležité je, že to chci zvládnout a udělám pro to maximum.

Vyřešilo se to skoro samo. Potřebuju vyzvednout kabelu šanonů, které jsem před vánocama dovezl ke kontrole na sociálku - je tam patrně i doklad, který potřebuju k správnému vyúčtování daně. A tak musím z Valmezu jet na Vsetín, kde je pobočka České správy sociálního zabezpečení. Protože na sociálce pracují pouze do 14:30 už se mi nevyplatí vracet ze Vsetína zpět do Valmezu. V 15:00 má ŠESTKA sraz v DBCB a tak to to stíhám.

Je skvělé, že se oddílu daří plnit závazek čtyř velkých úklidů DBCB během kalendářního roku. Za uplynulé tři roky se podařilo docílit toho, že DBCB v drtivé většině navštěvují oddíly, party a společenství, které si po sobě umí sami uklidit. Proto je ve srubu i jeho okolí zpravidla vždy uklizeno a při velkých úklidech se postupně zaměřujeme na jednotlivosti. Dnes je potřeba ve srubu pouze poctivě vytřít všechny rohy ma které se při běžném úklidu občas zapomíná. Práce pro jednoho maximálně na hodinku. Ujímá se toho sama Fialka. Já si beru na starosti "okolí" srubu - dnes budeme pokračovat ve stavbě kamenné opěrné zdi ve svahu za srubem.

foto

Jdu do toho s vlčaty Jirkou a Honzou. Za chvíli přijíždí na kole další vlče Robin. Pak přiváží z Ratiboře maminka světlušku Karču. Nakonec přichází rádce Šneků Ferda, kterému zpívám na uvítanou písničku "Ferda jede na kole, veze sebou rýč ..."

To už končí ve srubu Fialka a jde nám pomoc s nošením kamenů. A tak nás na stavěb zídky maká sedm. To už je pořádná síla - i když většinu tvoří vlčata a světluška. My starší nosíme ty opravdu velké kameny. Občas si musím s jejich uvolněním pomoc krumpáčem protože jsou přimrzlé. To nás uvádí v realitu - je 6.února! Zima! I když po sněhu tu není ani památky. Vlčata a světluška nosí a hází malé kameny.

foto

Je to práce pomalá a monotóní, ale výsledek je vidět. Zdi přibývá a navezená velká hromada šutrů ubývá. Vlčata už to moc nebaví a tak je potřeba stanovit pevný čas do kdy se bude pracovat. Budeme stavět do 17:00. Už nám zvývá jen 34 minut!Výkonnost našich nejmladších při nošení kamanů klesá k nule. Přesto, že se snažíme činnosti střídat - od házení šutrů, nakládání a převážení koleček, vysbírávání kamenů z trávy, ukládání balvanů do zdi, vyplňování mezer drobnými kamínky, ....

Je úžasně růžově-načervenalý západ slunka. Pořád je docela hezky vidět ale při pohledu na postavy proti slunci jsou vidět jen mystické obrysy. Tohle žádný foťák věrohodně nezachytí.

Zbývá posledních pár minut do páté. Ještě vysbírat kameny mimo hromadu a kamennou zídku, skoro společnou fotku, uklidit kolečka a krumpáč. A hlavně umýt ruce od hlíny.

A teď konečně slíbená hra. Nejdřív "trojnožku". Karča ji hraje prvně a tak musíme kolektivně vysvětlit pravidla. Převaha starších, zkušenějších a silnějších funguje a vítěze šlo odhadnout naprosto bezpečně.

foto

Stmívá se ale Buldoky ještě zahrát stihneme. Je to brutalnější aktivita a slzy tekou dvakrát po sobě. Ale pofoukáno, rozmasírováno a rozhýbáno - jede se dál.

Tenhle velký úklid trval sice jen 2 hodiny, ale podařilo se solidně hnout s výstavbou zdi. Jen pro informaci - první pokus o stavbu asi před sedmi lety, ještě jako Šneci začal Pája s Vápnem. Nedotáhli to, ale po celá ta léta byla za srubem malá hromada kamenů, které se jim podařilo sesbírat po okolí. Dnes jsme na prehistorisckou hromadu narazili a pravděpodobně ji celou zlikvidovali. Zbytek hromady jsou šutry z kamenolomu v Hoštálkové - dali jsme za jejich navezení 7000 Kč. Ještě tak za dva tisíce jich na hromadě zůstalo :-) Tak zase někdy příště.

 

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek