staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
25.5.2013 - Sjezd Bystřičky

(Dazul) Vypouštění Bystřičky je vždycky malým vodáckým svátkem pro vodomila jako jsem já. Připočtu-li k tomu, že v Dětském bezbariérovém centru Březiny je k dispozici kompletní vybavení na divokou vodu, nevyplývá z toho jiné řešení než vyrazit. Mé odhodlání je navíc umocněno tím, že jsem poslední dva roky sjezd kvůli stavbě domu vynechal.

Voda z přehrady se vypouští zpravidla 3 hodiny v sobotu a 3 hodiny v neděli, takže úsek z pod přehrady k soutoku Bystřice s Bečvou, který má něco málo přes 5 km, lze za jeden den při dobré organizaci splout 3-4x.

foto

Vše připraveno – dodávka na odvoz raftů zajištěna, rafty, pálavy, pádla, vesty, helmy i pumpy naloženy.

Na první plavbu jsme připraveni hned v 9:00, kdy se začíná zvětšovat průtok Bystřice. Na prvním raftu jedeme čtyři – Murzílek, Jirka, Marťa a já. Druhý raft ve složení Pípa, Lenička, Zdeněk, Zub a Peťka se drží většinu plavby za námi. Marťa má na helmě připevněnou kameru, takže už se těším na záběry sjezdu dvoumetrového splavu. Už se ale netěším jak budu lepit zadní sedačku raftu, která se pod Pípou z pravé strany utrhla. Na konci první jízdy se v největším splavu sedačka utrhla i pode mnou.

foto

(klikni na fotku a podívej se na 35 fotografií z této úžasné akce)

Druhou jízdu má kameru na helmě Pípa, takže budeme na záběrem možná i my. Náš raft navíc vypadá hezčí, protože naší zadní sedačku, která držela jen na kousku Murzílek odtrhl. No nic, alespoň mám adepta na pracné lepení raftu. Pípův raft vypadá zezadu, s plandající sedačkou jako by připlouvali z litého boje.
Od začátku prší. Moc to ani nevnímám – voda shora, voda zdola, při sjezdu splavů je voda úplně všude. Ale je to paráda.

Nakonec se nám podařilo exponovaný úsek sjet 3x - ve zdraví a ke spokojenosti všech zúčastněných. Akci považuju ze velmi zdařilou a jsem za ni moc rád i proto, že jsem se po delší době potkal na akci se Zubem.

 

 
 
 
krátké video
foto
 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek