staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
17.února 2013 - Nedělní snowkiting aneb Dluh smazán :-)

(Fanta) Zvoní mi telefon a na druhém konci Flegy že Dazul zapadl na pasekách u Valůšků a jestli bych tam nemohl zajet a vyprostit ho... Neváhal jsem, skočil do quattra a jel k Valůškom. Po zdárném vyproštění corsy mi Dazul poděkoval a prohlásil, že je mým dlužníkem. Já na to, že až půjde někdy na kite, tak ať mě veme a dluh bude smazán!

Netrvalo dlouho a Dazul volá, že v sobotu jede kitovat tak neváhám a připojuju se. V sobotu ráno kolem 8 nakládáme lyže a vyrážíme směr Veselí nad Odrou, kde se nachází snowkitový ráj (náhorní pláň se stálým větrem, oblíbená řadou kitařů).

Zastavujeme v Jíčíně nakupujem nějaké jídlo a mažem dál... Sme na místě. Jeden frajár už tady roztahuje svůj kite - takze nebudeme dnes sami?

I když je všude docela mlha, tak vytahujeme draka, lyže, kameru a de se na věc!! Samozřejme se to neobešlo bez počátečních komplikací a asi 20 minut rozmotáváme zašmodrchané šňůrky. Už je vše ok.

Dazul jede první a já se mám prej dívat jak se to dělá… Jenže Dazul odjel asi tak daleko že ho ani kamera nepřiblížila… takže sem se díval jenom když jel náhodou kolem. Asi hoďku sem sa kochal a snažil tomu nejako porozumět a pak sme sa changeli…

foto

(kliknutím na fotku se podívej na celou fotogaleri z úžasného nedělního snowkite)

Byl sem pravda krapátko vyděšený z toho jak mi Dazul vykládal, jak se mám odstřelit, kdyby mě to namotalo na větrnou elektrárnu… Naštěstí se nic takového neodehrálo a já zkouším ujet svoje první metry pomocí draka. Čekal jsem, že to bude trvat delší dobu než se nějakým způsobem rozjedu, ale přišlo to celkem rychle a já jedu ?!! Sice jen pár metrů, pak mi spadl drak na zem, takže ho nějakým způsobem otočit a znovu dostat do vzduchu… Tak nějak se to opakovalo pořád dokola a po půl hodince se to začalo zlepšovat. Nevím jestli už mi to šlo tak dobře nebo začal fučet lepší vítr... Každopádně mě Dazul stopuje a střídáme se …

Dazul opět bere vítr do plachet a ujíždí daleko za hledáček kamery. Beru klíčky od auta a du se posilnit rohlíkama salámem a horkým čajíkem. Vracím se zpět na místo z kama Dazul startoval, ale našeho draka sem viděl jen na obzoru louky...

Během mojeho svačení tu přijíždí asi další čtyři auta plné kitu chtivých nadšenců... Vylézá slunko a já si dávám 20, opřený o ohradu pro krávy...

Dazul konečně přijíždí vyměňujeme se a pro mě začíná velká trápenka! To jak mi to před tím začínalo jít, jak kdyby se nestalo a ač jsem popojížděl 20 metrů tam a zpátky, bylo to pro mě docela vyčerpávající vidět ostatní kiteaře jak si krásně šmarujou po celém kopci a drak jim pěkně drží nahoře. I přes to bojuju a snažím se od nich teda něco odkoukat, ale asi marně. Možná bych chtěl na poprvé moc!

Nic sem totálně vyřízený, pokládám draka na zem a volám Dazulovi ať jde jezdit. Ten mi to ovšem nezvedá, páč v autě nečekaně chrápe! Asi po třetím pokusu se probral a dofičel ke mě. Musím se přiznat, že už dlouho sem z nějakého sportu nebyl tak vyčerpaný! Dělám pár záběrů do archívu a jdu pomalu k autu. Dopíjím čaj a unaveně usínám (ale jsem na telefonu)! Připadalo mi to jako vteřina a šéf už otvírá kufr, že jestli du ještě jezdit? Bylo mi to blbé, když sme jeli takovou dálku říct ne, ale únava byla taková, že i Dazul na mě asi poznal že dneska už to nedám.

Balíme, nakládáme, odjíždíme, kecáme, vykládáme, ahojujeme. Tímto je tedy šéfůf dluh smazán a hned jak se zadluží jedu znovu!!

 

foto

Klikni na video a podívej se na krátký film z několikahodinového tahání drakem.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek