staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
12.1.2013 - Snowkite v úžasných podmínkách na Veselském kopci
(Maťa) S blížícím se víkendem krystalizuje předpověď počasí, časové možnosti i sestava a ráno v sobotu 12.1. je jasno: vyrážíme na kite na Veselský kopec u Oder ve složení Dazul - Murzilek - já.
 
Polojasná obloha, mráz, čerstý sníh a příznivý vítr slibují dobré zážitky. Nahoře na kopci zjišťujeme, že nejsme sami, kdo měl podobný nápad. Po široké pláni se už prohání několik draků a okolo parkingu se jich několik dalších chystá.
 
Obouváme, odkládáme lahvičku se slivovicí, chopíme se lyží a rozbalujeme draka. Záhy už Dazul-instruktor předvádí nejen jak zmizet z dohledu, ale jak se i proti větru vrátit zpět na start.
 

foto

Odvážně si připínám draka, vždyť je to na pohled tak primitivní! Hned první metry mě ujišťují, že dnešní vítr je úplně jiná káva než před měsícem na Chladné nad Kateřinicemi. Ve chvílích, kdy se mi daří draka držet ve vzduchu a ve správné výšce a sklonu, nabírám takovou rychlost, že až nevím jestli je to dobře. V jednu chvíli drak prudce zabere nahoru a já na vteřinu cítím vzduch pod skluznicemi. Na dumání není čas, ploché temeno kopce se začíná sklánět a vítr v těch místech zesiluje. Zjišťuju, že křižování proti větru ještě opravdu neovládám. Nabírám rychlost, ty dva dobráky na startu jsem už dávno ztratil za horizontem. Nepříjemně se přibližuje linie stromů. Lehám na zem a pomalu se mi daří sbalit tu mrchu aspoň tak, aby mě netáhla po zemi pořád dál. 

S lyžema na rameni se vracím na start. Tam mě nedočkavě střídá Murzin a po několika kličkách svižně mizí za obzor. S Dazulem testujeme jeho armádní stravu - umí se to sice samo ohřát, ale pokud toto ti Amíci v armádě žerou pořád, tak se nedivím že se jim na Středním východě tak "daří".

foto

Po delší debatě o kvalitě stravy zjišťujeme, že jsme už dlouho neviděli ani Murzina, ani draka.Vyrážíme po větru a za horizontem už vidím kite, jak ve tvaru ironického úsměvu visí na jednom ze . Dobíháme a asi půl hodiny olamujeme trnité větve a motáme šňůry. Mráz se nám zakusuje do rukou bez rukavic.

foto

Dazul vyráží na druhou instruktorskou jízdu a předvádí, že jízdu proti větru teď už musí zvládnout i motorický blb mého ražení. Střídáme opratě a snažím se ho napodobit. Sice ještě pořád třískám drakem o sníh, ale některé úseky už měří i pár set metrů, občas jedu i tam kam sám chci a i nějaký ten metr proti větru se daří. Nakonec ale stejně končím vleže ve sněhu kousek od stromů, z kterých mám už respekt o něco větší.

foto

I Murzin už sviští lépe a stromy se nekonají. Slunce ale klesá k obzoru a dost přituhuje. Nakonec musíme vydat povel k ukončení mise, aby nám ten reprezentativní vzorek naší armády odemkl auto. Samohonka na nás v kufru počkala, a možná i proto si zpáteční cestu nějak nevybavuji, jsa příjemně znaven. Celkový dojem je blízko stupně 1 a já mám důvod vyhlížet stav sněhu a předpověď větru na další zimní víkendy...

foto

(klikni na fotku a podívej se na do fotogalerie a videa ze snowkitingu na Veselkém kopci)

foto

(klikni na fotku s filmem POŘÁDNÝ SNOWKITING - trvá 6:30 min)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek