staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
30.12.2012 - Téměř silvestrovský Chopok

(Pípa) Ve večerním telefonátu jsem donutil Irču s Dazulem přijet ráno k nám, abychom nemuseli my k nim. A to jsem si to teda u Irči pěkně zavařil. Po přeložení výbavy do naší Laguny a přeparkování aut vyrážíme. Irča nemluví, asi proto že spí. U Černého čekají Murzílek s Kemílkem. Ve vláčku ideme na Slováky. Irču si udobřuju plechovkou kafé.

Máme dobrý čas a tak vyjíždíme až nahoru na Bielu Puť. Obouváme lyžáky a míříme na svah. Při koupi skipasů se dovídáme, že lanovka na Lukovou niepremáva kvůli silnému větru. Posléze se ukazuje tato informace jako klíčová.

foto

Když totiž vyjíždíme lanovkou na Jasnou, nemáme kam pokračovat. Postavili tu sice novou spojku (Funitel) nahoru na Priehybu, ale ta je kapacitně naprosto nedostatečná. Jsme asi na 300. ve frontě a na jednu jízdu odveze tak 35-40 lidí. Je to taková kabinka, která po kolejích jede nahoru a zase dolů. Marťa, Iva a já hážeme lyže na ramena a jdeme na Priehybu pěšky. Zbytek se nám někde ztratil. Tady Martin překonává sám sebe poprvé.

foto

Po náročném výstupu se musíme občerstvit a když míříme na novou kabinku, která jede až na vrchol Chopku volá Dazul, že už jsou nahoře a že tam nemáme ani jezdit, protože hrozně fouká. Měníme plány a sjíždíme na Zahrádky a 6-ti gaučem zpět na Priehybu. Lanovka na Lukovou je chvíli v provozu a pak zase stojí. Toho využíváme a přeci jen vyrážíme na vrchol Chopku. Před nástupem potkáváme Murzilka s Kemčou. Kabinkou je parádní svezení. Nahoře fakt fouká velmi silný vítr.

Iva dělá několik rychlých vrcholových fotek, nasazuju kameru na přilbu, ale zapnula se mi v kapse při prvním pádu, tak uvidíme co na to baterka a chceme jet dolů. A až teď zjišťujeme, že to vlastně není možné. To není sjezdovka, ale ledovka. Od shora je to světle modrý led kam až vidíme. Mačky cepín a může lozit v ledu. O lyžování není ani řeč, je to boj. Po hranách kloužeme pomalu dolů. Ti co spadnou jedou nekontrolovatelně po ledu. Po vyznačení trasy nikde nic. Martinovi se na snb nedaří travers na pravou stranu, a tak ho sundává a s mojí pomocí pomalu přecházíme. Pak dál kloužeme a kloužeme. A tady Martin překonává sám sebe podruhé. Nad Kamennou chatou musí zase snb sundat a po kraji, kde je vrstva sněhu sejít níž, protože je to velmi nebezpečné. Nikde žádné varování před cestou nahoru – ať už před silným větrem, či před naprosto nesjízdnou „sjezdovkou“.

foto

Po ledovém boji jsme vyčerpáni a jdeme na oběd. Na chatě skoro nikdo není, protože nejde lanovka. V klídku obědváme, zbytek je někde na jižní straně. Martin k bravčovému vyprážanému rezeni s hranolkama vyžáhl litr Kofoly a je spokojen. Peněženka to ovšem vidí jinak. Sjíždíme zase na Zahrádky a druhým 6-gaučem na Rovnou Holu. Chtěl bych vyzkoušet i snb a tak s Marťou vyrážíme k autu přehodit boty. Tady zjišťujeme, že se do menších bot nevleze a tak jedeme zpět. Testujeme ten nový Funitel, u kterého je fronta i když je lanovka v provozu. Po dlouhé době přijíždíme na Priehybu, kde se potkáváme s Ivou, která mezitím stihla vyjet na Lukovou a sjet zpět. Několik jízd ze Zahrádok a je tu poslední jízda. Vracíme skipas za 2€, potkáváme Irču a balíme věci do aut. Po chvíli doráží i zbytek.

foto

Jedeme do Kalamenů na koupačku. Musíme objet Maru, protože nemáme dálniční známky. Cesta k naší oblíbené koupačce je za dědinkou čistý led. Murzílek při otáčení krásně klouže s autem směr potok. Opatrně se točím a po zastavení stejně bokem kloužeme dolů. Jdeme na to!

Překvapení – je to poprvé co jsme tam úplně sami! Ze začátku se zdá voda chladná, ale po chvilce už je to parádní čvachtačka. Irča hlídkuje na břehu zbytek se mačká u trubky a v páře. Nejhorší je ale vylést ven. Postupně jdeme na to a Irča podává věci a svítí nějakou bludičkou. Marťa oblékání vzdává a v tričku a trenýrkách upaluje do auta. Musím mu tam zatopit.

foto

Protože je to poslední společná zastávka, tak si přejeme s druhou posádkou vše nej do nového roku vyrážíme k domovu.

(Mimo článečku o předsilvestrovském lyžování v Nízkých Tatrách, si můžeš prohlédnout cca desetiminutový film z této akce - klikni na obázek a film se ti spustí)

foto

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek