staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
14.12.2012 - Snowkiting na Veselském kopci

(Murzílek) Je sobota 7 hodin ráno a mě probouzí sms od Dazula. "Dnes by to mohlo foukat. Jedem?" Na to, že ještě nemám sbaleno a hromádky věcí mně leží v obyváku na zemi, a sám jsem zvědav jestli to do batohu vleze, volám "Jedu - a v kolik?".

Dávám zprávu Maťovi, který zrovna končí službu na záchrance, jestli se přidá. Jede právě ze služby domů.  Dá mi vědět, jestli ho mám cestou vyzvednout.

Na cestě na Vsetín mi Maťa volá, že bohužel má nějakou práci doma a s námi nepojede. Stavuju se ještě pro snídani do obchodu a cestou do Kačic ji "dojíždím". Dazul mně už čeká. Nakládáme věci a vyrážíme směr Odry.

Po cestě si povídáme a já dostávám "ježíška" předem. Mám jej na cestu do letadla. Prý :-) Ale myslím si, že ho už večer rozlousknu - a pak sdělím co a jak.

Cestou zjištujeme, že sněhu ubývá a na některých místech není vůbec. Naštěstí je na kopci aspoň trochu nadílky. Vytahujeme věci a chystáme se. Fouká pěkně, ale musíme dávat pozor na větrné elektrárny a ploty, které nám, jak bych řekl - zavazí :-D.

foto

(kliknutím na fotografii shlédneš ceslou fotogalerii fotografií nebo video na Google+) 

Ale místa je asi dost a tak první jízdu zahajuje Dazul. Jde mu to. Začíná se rozjíždět a nabírá pěknou rychlost. Jenže ouha - tam kde je sněhu je poskrovnu, jsou místa, na kterých je tráva. A taky ztvrdle kravince, které, bohuže, nejenom zpomalí, ale i odepnou lyži :-D. Později si při své jízdě připadám jako bych kličkoval v minovém poli.

foto

Dazul mě zmizel za obzorem a já se pomalu brouzdám v mokrém sněhu. S myšlenkama na cestu ještě myslím na věci, které musím udělat a zařídit než odletím. Už abych letěl. Ještě 2 dny a hurá do Vídně na letiště - a pryč.

Objevuje se oranžová a malá silueta, která se pomalu loudá směrem ke mně.

Teď jsem na řadě já. Oblékám se, Dazul chystám kitte po směru větru.

Nabírám rychlost. Kite nabírá na síle a najednou - hup - a mám jen jednu lyži. Točím parádní piruletu. Ani nevím jak. A je po jízdě! No jo - kravinec.

Zkouším to znovu a jde to líp. Musím se ale určitým místům vyhýbat.

Začíná pršet a ze sněhu se stává šedá kaše. Zkouším ještě jednu jízdu, ale jak je kite mokrý, špatně se ovládá. A tak jej balíme a nasedáme do auta a vydáváme se směr domů.

U Dazula to příjemně voní. To Irča dělá vánoční cukroví. Dostávám malou ochutnávku a přemýšlím, jakou štědrovečerní večeři budu mít letos já. Není to poprvé, co trávím vánoce mimo domov. Ale bude to poprvé na ostrově.

foto

Vzpomínám jak jsme dělali vánoční setkání v naší klubovně pod Pecníkem. To se psal rok 1988? Nebo tak nějak. Každý donesl něco a nezapomněl na svoje ručně dělané dárky pro kamarády.

"Kde je ten druhý?" probere mě ze snění otázka Irči . Nechávám chvíli Dazula, aby se v tom okoupat sám a pak se teprve přiznám, že to jsem ten druhý úlek okusil já.

Dostáváme výborný oběd a besedujem o tom, co a jak po novém roku. Přemísťujeme se do obýváku, kde se díváme na video z OS Expedici Tynés. Dávám se do řeči s Irčou a zjištuji, aspoň si myslím, že bychom příští rok mohli spolu nastoupit a společně podniknout určitou věc  - požehnání od Dazula se dostává. Tak doufám, že se Irčo, po návratu domluvíme a budem spolu sedět :-D.

Čas se krátí, loučíme se a já ujíždím směr domů.

Sedím u krbu, víno nalité a v ruce přetáčím dárek, myšlenkama jsem na pláních Veselského kopce. Krásný i když upršený den to byl.

Zakusuji se do prvních vět. Dazule, promiň a díky, ale Vánoce jsou daleko .... 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek