staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
9.12.2012 - Snowkiting na Chladné

(Maťa) Když mi v sobotu ráno volá Dazul, že "zítra by to šlo", nejprve se nechytám. Upřesňuje a připomíná domluvu z dřívějška, že až něco napadne a bude trochu foukat, tak zkusíme nad Kateřinicema trochu provětrat draka. Neděli mám volnou, tak jsme domluveni. O snowkitingu nevím zhola nic, a tak večer věnuji samostudiu na internetu. Na videích a fotkách vypadá vše tak lehké a samozřejmé... už se vidím ve vzduchu, nadnášen kitem nad prašanem. Spokojeně usínám přikrytý notebookem.

foto

V neděli ráno jako první věc vyhledávám aktuální rychlost větru na meteostanici Maruška blízko Trojáku. V porovnání s tím co jsem viděl včera na jůtubě se mi to zdá jakési slabé - skoro bezvětří. Dazul mě uklidňuje, že pro mě to bude až až. V mrazivém slunečném odpoledni vyjíždíme autem na Chladnou. Sněhu je tak 10cm, ale to nám bude stačit. Šlapeme k vrcholu a větříme, kdy se probudí vítr. Dazul reklamuje směr, fouká to odjinud než psali.. Rychlost se chvílemi blíží nule, ale Dazul je stále klidný.

foto

Vyprazdňuje ruksak a já si můžu kite poprvé osahat. Na prvním pohled mě překvapuje množství a délka všech těch špagátů. zastávám názor, že čím víc součástek nějaké zařízení má, tím snadněji se něco podělá. Dazul mě opět uklidňuje, že se nic nemůže stát. Věřím mu, má přece své letecké zkušenosti. Po delší přípravě je drak rozbalen, vše je rozmotáno, Dazul ho zvedá do vzduchu a jede... no, pravda - chlapci na netu fičeli trochu jinak. Za pár vteřin ale mizí za horizontem. Chvíli vidím kite, pak už nic. Vytahuju svačinu, a než se Dazul vrátí s kitem pod paží, tak ji nechávám zmizet v sobě.

foto

(Na více fotografií se můžeš mrknout, když klikneš na velkou fotku)

Je řada na mě. Zapínám se do sedáku a snažím se kite dostat do vzduchu. Není to z počátku vůbec snadné, a když už se mi to podaří, tak to není na dlouho. Dazul neúnavně běhá za drakem a pomáhá mi ho znova a znova zvedat. Postupně se mi ale daří pochopit funkci řídící hrazdičky a zanedlouho už drak i ve slabém větru dává pocítit svou sílu. Připínám lyže a chytám poryv větru - JEDU! Je to sice nějakých 100 metrů, ale ten chorobný optimista za mnou volá něco o čtvrt kilometru. Vítr to dnes už ale skutečně zabalil, tak za krátko balíme taky.

foto

Krátký sjezd k autu je sice asi nejdelší jízdou dnešního dne, ale pro začátek jsem víc než spokojen. Díky Dazulově trpělivosti jsem snad pochopil základy základů, a příště - až připadne a začne foukat...

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek