staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
3.-4.11.2012 - Dušičkový víkend v Černém

(Gapa) Potkali jsme se na začátku listopadu, kdy se jezdí po hrobech a zapalují svíčky, a tak jsme postrádali, i jednoho kamaráda, který musel být v práci. Ale tradici zapalování svíček jsme dodrželi.

Ale jak to vše začalo. Akce organizačně opravdu vydařená. Od 10 se mělo najíždět do Černého k Murzilkovi na ranč. Jediný, komu se to povedlo byli Píďovci. Jenže mělo to háček. V 10 hodin byl majitel ještě na Vsetíně a čekal na odvoz, neboť včera se objevila na Vsetíně návštěva z Vídně (Eko) a to se neobešlo bez následků.
Před polednem se nás sjela už většina a vznikla akce – týpí a guláš.

foto

(více fotek z akce shlédneš když klikneš na tuto fotku :-)

Týpí bylo stavěno ve stylu Ještěrek. Chyběl jen Kady s motorovou pilou, aby seřezal ty tyče, co nějak přebývaly. A pak akce guláš. Tam pro změnu nadbývala hořkost. A můžou za to určitě „sváteční dušičkoví řidiči“, díky kterým jsme nechali déle než jsme měli papriku bez vody. Ale to jsme zjistili až po dvou hodinách, kdy jsme spokojeně zasedli k taléřkům. Guláš se opravdu nedal jíst. Hořkost se rozlévala po celém těle. Tak hořké není snad ani žádné pivo.

A tak mohla vzniknout akce – zapálíme si také svíčku, když je dušičkový víkend. Vzali jsme rýč, „mrtvolu“, svíčku, sirky, smuteční pochod a jali se pohřbít guláš. A málem i psa, který se ho snažil sežrat..
To vše za přítomnosti možných budoucích kupců chalupy a pozemků.

Ve večerních hodinách jsme odvezli děti na Vsetín, a věnovali se klidnému večúrku za přítomností starých filmů Nessuna a sestřihů ze Salzy.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek