staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
28.10.2012 - Akce ŠUTR

(Dazul) Státní svátek 28.října 2012 se dá oslavit různě. A jak bývá v našem společenství zvykem, my jsme vždy originální :-)  Dva týdny dopředu jsem akci vyhlásil - viz novinka na tomto webu. A taky jsem po mailu oslovil 14 konkrétních osob s prosbou o pomoc. Tajně jsem doufal, že se najde alespoň jeden, který mi příjde pomoc. Akci jsem nakonec díky velmi nepříznivé předpovědi počasí posunul o 1 den a doufal, že s kameny budeme zápasit alespoň 2.

Vypozoroval jsem, že pokud se sezve 100 lidí na oslavu, dorazí jich na oslavu téměř všech 100. Je to příjemné se potkat s přáteli, popovídat si, pobavit se, připomenout se a zavzpomínat.
Pokud se pozve stejných 100 lidí na práci, dorazí jich zpravidla jen zlomek. Je přirozené, že zdravotní stav, časové zaneprázdnění, nechuť, špatné počasí a nenadálé události zabrání leckomu v účasti na takovéto akci. Navíc zákon schválnosti funguje věky věků dost spolehlivě - několikrát se to přihodilo i mně.  O to víc si vážím právě toho zlomku lidí, který souhrou náhod dokázal nástrahy zákona schválnosti zrovna dnes úspěšně překonat. Není to jednoduché, vím to, i tohle se mi několikrát podařilo.

Za léta organizování rozličných akcí jsem pochopil, že existuje i umění pozvat a oslovit ty správné lidi. Nejsem tímto uměním příliš nadán, ale pracuju na něm :-)

foto

Nedělní ráno mne nepříjemně překvapilo osmicentimetrovou vrstvou sněhu na autě. K DBCB jsem dorazil přesně na čas - a to i přesto, že se dnešní noc posouval čas o hodinu. 

Během akce ŠUTR mi přišli pomoc: Murzílek, Roman, Anička, Hanýsek, Kikina (+ pětitýdenní Toník), Dan, Irča. Takže vyjádřeno procenty - více než 50% z oslovených :-)

Počasí bylo opravdu tvrdé - uhynulá sýkorka na parapetu srubu toho byla dokladem :-( Z nás ale neuhynul nikdo, jen Murzílek si při pokládání kamene přiskřípl prst. Bylo to dost zlé a proto musel být ošetřen. Je-li prst zlomený se dozvíme, nechá-li si jej náš tvrďák zrentgenovat.

Mimo asi metr zídky se nám podařilo taky vyčistit betonový járek. Po zimě se hezky propláchne a díky zídce se už nebude zanášet. A taky jsme všichni pozdravili malého Tondu. Započítali jsme mu účast jako historicky nejmladšímu účastníkovi :-)

foto

Irča nám na oběd dovezla velmi dobrou valaškou kyselicu a tu jsme si s chutí pojedli v klubovně ŠESTKY, protože ostatní část srubu právě uklízel pobyt, který si DBCB pronajmul na podzimní prázdniny.

Moc děkuji všem zúčastněným, že mne jako správce DBCB jednak nenechali ve štychu a taky za to, že dali dobrý základ naší nové opěrné kamenné zídce. Je docela pravděpodobné, že nás všechny tato zídka přežije.

foto

     

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek