staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
20.10.2012 - Práskárna

(Murzílek) Je sobota ráno 20.října 5 hodina a já už balím kolo. Po 14dnech pracovního nasazení potřebuji vyčistit hlavu.Těším se. Sluníčko pomalu vychází a barvy jen hrajou. Byl jsem domluvený s kamarádem, ale bohužel musel jet zpátky za rodinou, kvůli nemoci.

Ráno mě ještě stihne malá nehoda když nemohu najít cyklistické kratasy a nákoleníky. Volám a jedu ke kamarádovi do obchodu abych to vyřešil. :-). Jo ta hlava.

Vyrážím autem směr Prostřední Bečva, kde předesám na kolo a jedu na Pustevny – Radhošť. Kochám se krajinou a ani nevnímám kilometry. Paráda. Tohle jsem potřeboval.  Mastím si to na Pustevny, kde jsem zaskočen houfy lidí, které sluníčko vyhnalo ven, tak jak mě.

foto

Cestou na Radhošť jedu radši po cestě, která je rozkopaná, ale za to prázdná. Potkávám kolegu na kole, dáme řeč a pokračujem spolu. Peter je slovák a zjištuji, že slovenština je mě stále velmi příjemná a pěkná. "Jó, u vás ogare, jsou taky dobré kotáry" a prokecáme celou cestu až ke kostelu, kde Peter pokračuje dál na Rožnov a já se vydávám zpět směr Pustevny.

foto

Najednou mě z rozjímání, kdy jsem se nestihl cestou na Radhošt koukat jak je na vrchu pěkně, zabrnčí telefon a volá mě Endži. Co dělám, že je na výlovu rybníka, tak ať se stavím. Čerstvou rybu s udírny bych si dal, tak si to zkracuji mimo cestu, abych byl co nejrychle dole u auta.

Starší ví co znamená slovo ,,práskárna“, které jsme používali už na táboře v Gápelu (1990) když jsme šli na Klak. Nevýhodou toho je, že nevíte co vás čeka po 100 metrech nebo i po 1km. To se stalo i mě, kdy jsem to nějak trochu moc sebral z osy a zjištuju, že tak 1x až 1,5x budu muset šlápnout navíc. Vidina dobré ryby a krásný podzim mě povzbudí když cestou necestou, dokonce i potokem jedu k autu. Dojel jsem v pořádku a hned vyrážím směr Hustopeče.

Po menších pataliích najdu Endžiho s rodinou. Jaké ale zklamání bylo, když místo ryby jsme si nakonec dali srnčí guláš s jedním kouskem masa. No nic hlad je hlad, ale hned po prvním soustu guláš leju do trávy. Hnus. Opravdu jen masná voda bez chuti. Ani si moc s Endžím nepokecáme a už mě volá Maťa, že jdou lozit na skály ať přijedu. Loučím se s kamarádem a jeho rodinkou se slibem, že příště to bude na dýl a mažu směr Valova skála, kde už je Pip s Maťou.

foto

Zjištuji, že jsem vlastně nic za celý den nejedl a beru jablko od Maťi s povděkem. Po nějaké hodince se mě už i hlady třepou ruce a síly na převis už nejsou. No jo, už to není jak dřív :-)

Zas telefon. Co se dnes dějě?  Na drátě je Endží, jestli jsem doma, že zkouší svoji starou škodu 120 a že přijede. Maťa se slovy, že beztak za chvíli musí do práce, se loučí. Domlouváme se na jindy. S Endžim si dávám sraz u hypernovy na Vsetíně, kde už si konečně kupuju v 17 hodin první jídlo - 2rohlíky. Na víc není čas. Jedeme ke mně.

Návštěva kamaráda končí a já si s klidem si napouštím vanu, že hodím konečně koupel a relax. Znovu hrčení protivného telefonu a na drátě Maťa, že to popletl a že do práce má jít až zítra. To zjistil až v práci - takže nejsem s tou pamětí v tomto sám :-) Domluváme si scuka U čerta. Přišel i Piškot a domlouváme si akce, které chceme stihnout ještě do konce roku. Debata se protáhla do druhého dne. Stíháme mezitím oslavu s pekáči skopového a já posílám mms do Vídně Ekovi o co přišel:-). Ne nemám mu to za zlé. Udělal, co bych udělal i já. Ještě že ten den má 24hod.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek