staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
28.-30.9.2012 - Dinotice

(Klíště) Blíží se prodloužený víkend a tak přemýšlím co s ním. Po dlouhé době se ocitám na oddílovce, kde se domlouvám s RS na Dinoticích.  V pátek je výprava a tak odjezd posouváme na pátek večer.

Naši mě půjčují auto a tak vyjíždíme dvě posádky. Já, Zdenda, Kája, Ferda. Druhá, která vyjíždí o něco později ve složení. Sůsed, Marťa, Pája, Mája.

Naše posádka se stavuje ještě na jídlo potřebné na celý víkend a než sme dostali Frerdu z obchodu tak nás druhá posádka předstihla a v Dinoticích byla o něco dřív než naše.
Při cestě k chatě se potkáváme s Radimem a Marťů, kteří dnes s náma nezůstanou. Přijíždíme už za tmy a velikou radost mi udělal fakt,že vstupuju už do vyhřáté chaty.
Večer sedíme a dlouho do noci povídáme zážitky z tábora, puťáku, výprav….večer zakončujeme filmem u kterého většina usíná.

foto

Ráno svítí sluníčko a já až při cestě z potoka pozoruju, jak je chata hezky obložená a natřená. Není to ještě zcela hotovo, ale už teď to vypadá líp. Jsou to šikuly.
Nasoukáme do sebe nějaké jídlo a domlouváme se na výletě. Máme všichni celkem jasno, jde se na Cáb.
Počasí nám přeje a tak cesta podzimním lesem ubíhá příjemně. Sluníčko tu krásu kolem hezky dobarvuje.
Rozdělujeme se na dvě skupinky. Já, Kája, Mája a Zdenda jdeme podle označené trasy. Denis (který se za náma přijel podívat), Pája a Ferda zvolili neoznačenou cestu a tak si říkáme jestli je ještě dneska uvidíme ?


Došli sme na Cáb, usedáme na venkovní posezení a zjišťujeme, že druhá posádka tu ještě není. Paráda jsme první. Objednáváme si pití a přemýšlíme, že si půjdeme sednou dovnitř. ,,Ne tak ať nás potom nehledají až dojdou“ A najednou ťukání za oknem. Oni už dávno sedí ve vnitř. Ti nad museli běžet :-D

Sedí se příjemě, ale čas nás pomalu začíná zdvihat z lavičky. Přece jen Kája řekla "v pět začíná pršet ?".
Tentokrát jdeme všichni skoro stejnou cestou. Nastoupíme všichni k lanovce a rozbíháme se kopcem dolů. Ve třičtvrtě toho kopce jen tak prohodím na Máju, která běží hned vedle mě "Nechtělo by se mi do toho kopce vacet“. Když sletím k prvnímu stromu tak mi Mája hlásí, že ztratila mobil. Volám Pájovi, ať se otočí a jdou nám pomoct. Bohužel Mája měla zaplé jen vibrační vyzvánění a tak jdeme kopec nahoru a při cestě dolů Mája naráží na svítící krabičku – hurááá ?

Přicházíme k chatě, sedíme venku, večeříme….Pak mě zima zažene do chaty. Zatopím a pak jdeme hrát s Pájů lodě. Po chvíli přijíždí Sůsed s Marťů. Přivezli špekáčky a tak si jdeme dát pozdní večeři. Bohužel začalo pršet a tak jdeme do chaty.

Hrajeme kenta, úžasná hra, kterou jsem mále už zapomněla. :-D Hrajeme dlouho do noci, nebo spíš do rána. Jelikož s Májou nějak nebodujeme. Potřebuju ještě jinou hru při které bych měla možnost vyhrát a usínat s dobrý pocitem, že aspoň v nečem vedu :-D Vyhrávají piškvorky – bylo to tak tak, ale Pája vyhrává. Asi ve tři ráno to balíme a usínám a přemýšlím ad jinou hrou :-D


Ráno se budíme celkem pozdě. Takže balíme, snídáme, uklízíme…a bohužel ojíždíme domů. Jen mě mrzí, že sme s sebou neměli foťák, ale pro příště už máme určeného fotografa ?

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek