staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
24.4.2012 - 100. výročí českého skautingu slavíme prací

(Dazul) Dneska běžel na ČR2 moc hezký rozhovor se spisovatelem, skautem a muklem Jiřím Stráským - vrcholí totiž oslavy 100. výročí skautingu v českých zemích. Doma jsem navolil nahrávání sedmihodinového maratonu pořadů na ČT2 a vyrazil ke klubovně. Máme tam sraz s Pípou a budeme pokračovat v práci na horolezecké stěně, která má být součástí areálu Dětského bezbariérového centra Březiny. Ráno jsem rozeslam SMS Zdendášovi, Tomovi a Ferdovi s prosbou, aby nám přišli pomoc. Zvedat 125 kg cetrisovou desku do výšky očí není žádná sranda. Na to nás musí být hodně. A musíme si při tom věřit. Všichni oslovení mi poslali ještě v době vyučování SMS, že dorazí. Očekával jsem to, ale stejně mně to moc potěšilo.

foto

Dneska mají družinovku ŽABY a tak, aniž by o tom věděly, byly naše tajná záchrana, kdyby přece jen ŠNECI zklamali :-) ŽABY zahajovaly družinovku v kroji. Jaxík mne později natvrdo zpražila, že jsem dnes nedorazil v kroji. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jako oldskauti jdeme pracovat na horolezecké stěně a proto mám oddílové triko. A to navíc nosím i do práce :-)

Žabí družinovka byla v plném proudu a my se pustili do díla. Cetrisovou desku jsme museli oříznut, do předvrtaných děr napěchovat závitovou vložku, kterou bylo nutno přišroubovat , .... 

Zdendáš, Tom i Ferda nám pomáhali vydatně. Upřimně - ač jsme Pípa i já fyzicky poměrně zdatní, bez nich bychom si ani neškrtli.

Družinovka ŽAB skončila a protože jsme my chlapi evidentně nestíhali, sželelo se dívčinám a zdržely se, aby nám pomohly. Tímto jim ještě jednou děkujeme :-) Při nasazování těžké cetrisové desky přiběhly ŽABY jako kobylky a s lehkostí desku, spolu s námi, odnesky a pomohly ji s přesností 2 mm usadit. 

foto

Rozpršelo se, ale my se už bez holek pokoušeli co nejpřesněji naříznout a přišroubovat levou boční desku na stojato. Tuším, že jsme ji třikrát sundávali a vždy nějaký kousek řezali. V cca 19:15 se to podařilo a my se dohodli, že pro dnešek jsme toho zvládli dost. Dílo dokončíme asi až příští týden v pondělí.

Na Pípovi se mi líbí, že po těch letech podává i na takové obyčejné akci jako byla ta dnešní, levici. Mám pocit, že to není strojené a to ve skrytu duše jej to těší. Stejně tak jako mně :-)  

 

 

 

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek