staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
22.4.2012 - cyklovýprava na Skalný

(Dazul) V neděli odpoledne, když došel na stavbě penetrační asfaltový nátěr a pršet se pořád nechystalo, zabalil jsem kite, který jsem v lednu pro showkite odložil k sušení. Zrak padl na uložený padák a já si uvědomil, že jsem letos ještě nebyl provětrat krovky. Vítr byl příhodný a stálý (kolem 4 m/s) a dul od severoseverozápoadu. Zdendáš potřeboval zavézt na svůj první tréning kombinovaných bojových umění na Vsetín a tak jsem jej ukecal, že vyrazíme dřív a on mne vyveze na kopec, abych si udělal aspoň jeden sletík.

Nad Březinama foukalo spíš od západu a tak to na start nebylo. Protější kateřinický kopec by byl ideální, ale protože západní vítr tady nefouká moc často, ještě jsem jej neodzkoušel. A protože měl být Zdendáš zachvíli na tréningu, nebyl čas na experimenty. Zkousíme ještě kopec v Ratiboři - Hološíně. Kdyby se vítr posunul o cca 10 stupňů k severu, tak by to šlo.

Nešlo by to - foukal trvale "západ" :-( Holt mi dneska není souzeno vzlétnout. Pokora, chlapče, pokora!

Po návratu ze Vsetína "... zas mě to táhne o kus dál, zas nemám doma nikde stání, desítky důvodů si sháním, už abych na cestu se dal ....". Sedám na kolo a vyrážím vzhůru na hřeben. Kolem lesní cesty už roste hodně podbělu a já si uvědomuju, že jsem jej letos ještě dostatečně neobdivoval. Sesedám z kola a lehám na úroveň mého oblíbeného kvítku.

foto

Telefon s Murzílkem byl krátký a končil tím, že mám na něj počkat na Trojáku, že tam bude za 20 minut. Já to na Troják za to dobu nestihnu, ale holt tam ne mne počká. Přesto všechno jsem zvýšil tempo z pohodlného na svižné. A beru to zkratkou - i za cenu toho, že ten krpál celý nevyšlápnu. Že jej skutečně nevyšlapu v sedle jsem zjistil už v jedné třetině. Potupně jsem tlačil svého oře vedle sebe a zpytoval jsem svědomí nad svou fyzičkou.

Na Trojáku jsem byl ale dřív než Murzílek - především proto, že mu to netrvalo 20 ale minimálně 40 minut :-) Za odměnu jsem mu mohl podržet jeho nové kolo. Protože jsem jej držel pečlivě a odpovědně, nechal mne na něm později i projet. 

Jakmile předal klíče od svého vozu Klíštěti, aby s ním odjela do Kateřinic, vyrazili jsme směrem k Hostýnu. Náš cíl byl vrcholek Skalný. To je kultovní místo trampů a horolezců :-)

foto

Na Skalný jsme dorazili vpohodě a tem modrák na Murzílkově třísle vůbec nebyl zatím vidět. Zatím to byl jen takový nazelenalý flek.

Ukázal jsem Muzlíkovi hezky zašité místo, které by šlo využít na tábor. Prohlédli jsme si skály a dali čokoládu s tatrankou. Leželi jsme na obzoru a pod náma se rozprostírala rovina kolem Kroměříže. Murzílek dokázal identifikovat v dálce se lesknoucí vodní plochu - cvičil tam seskoky do vody s plnou polní a samopalem :-)

Cesta zpátky byla o poznání rychlejší. Protože jsme skoro nikde nezastavovali.

Jeli jsme kolem naší stavby a po té co jsem přes mobil na AUKRU odklepl aukci na čtyřicet let starý ročník časopisu, ukázal jsem Murzílkovi svoji zkratku. Občas tudy jezdím na kole ze stavby. Je to brutální sjezd, protože v několika místech je potřeba brzdit tak, že jsou obě kola zablokovaná, ale kolo stejně jede po jehličí dolů. Nicméně sjel sem to několikrát bez pádu i za svitu čelovky :-)

Akce se vydařila i když jsem byl utahaný jako kotě.

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek