staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
28.1.2012 - K2 - spanilá jízda

(Romitů) Protože se sliby mají plnit, sedám ke klávesnici a pokusím se shrnout dojmy a poznatky z právě dokončené K2-2012. Jak tak listuji na http://staryweb-oldskauti.vlcata.eu/724-historie/, dopočítávám se, že letos to byl již 12.ročník!! Sláva, puberta. Na občanku by to ještě nebylo, ale na lechtivý film by nás do kina jistě pustili :-).

Že letošní ročník bude velmi vydařený dávalo již tušit, když pořadatel velmi rozumně přesunul termín konání kapánek dál od Silvestra. Kdy se účastníci mohli potkat se sněhem ještě dřív, než byli ráno vyklopeni na startu na Bumbálce a třeba se na něm i párkrát sklouznout (obzvlášť my, co si toho víc pamatujeme, jsme to velmi ocenili). A taky se v tom novém termínu o něco prodloužil den a můžeme si v čelovkách ve finále malinko pošetřit baterie. Vůbec nevadí konkurenční Karlovská 50, pořádaná ve stejném termínu. Ta se jede jen dole po loukách. Ti co na to fakt mají, startují na Bumbálce na K2!

Tak tedy zpátky na start! Snové počasí, skvělý sníh, kvalitní stopa. Letos asi nebude rekordní účast, zato ta kvalita! Samí zkušení borci. S devátou hodinou konec mazání a jdeme na to. Již pod Vysokou si každá dvojice najde to své tempo. Ale třeba také své výhledy a místa na fotoúlovky. A že jich od Malé Fatry, přes Lysou horu, Radhošť či panorama Javorníků je!

Stopa je hodně rychlá, snad se ani nedalo promazat. Všechny sjezdy perfektní, žádné obavy z tvrdých pádů, když tak jen do měkkého. A třeba dojezd do Jablůnky po nekonečné pláni v rychlosti 60km/hod (ano, na běžkách!!!) bude nezapomenutelný a asi i neopakovatelný zážitek.

foto

(více fotografií z této akce můžeš shlédnout kliknutím na tuto fotku)

Občas se míjíme na občerstvovačkách, vzájemně se ujišťujeme o další použitelnosti. Naposledy na Cábu. A pak až za tmy, v Kateřinicích, v cíli. Jako každý rok, ne úplně všichni. Procento dokončivších se ale příliš neliší od ročníků předešlých (letos přes 70%). A nejdřív to stihla dvojice složená z nejmladšího a nejstaršího účastníka.

Tak za rok - na 13.ročníku K2!

foto

foto

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek