staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
15.1.2012 - První letošní snowkiting

(Dazul) Včera večer jsem rozeslal sms třem potenciálním zájemcům o dnešní snowkiting. Eka jsem po krátkém váhání vynechal, protožu je asi ve Vídni a nebo rodí.

V 9:30 zvoní Murzílek a tak vyrážíme spolu. Jeho vozem jsme to nahoru k Chladné (608 m.n.m.) nevyjeli a tak přesedáme do "bojového vozidla pěchoty" jak přezdívám našemu Opel Corsa. Kupodivu jsme to vyjeli i bez řetězů.  

Murzílek to na kite ještě nezkoušel, ale protože má zkušenosti z paraglide, nemám žádné obavy, že by to nezvládl. První to ale zkouším raději sám. Murzílek bude pozorovat a na tom se naučí nejvíc. Vysvětluju mu hlavní rozdíl mezi paraglide a kite - u paraglide se startuje proti větru u kite se startuje po větru. Ještě se mu snažím vysvětlit něco o letovém oknu a o osmičkách, které je potřeba v něm kitem vytáčet. Povídám cosi o bederním trapézu, baru (hrazdičce), navazování šňůr k drakovi, ....

foto

Fouká hezky i když trochu nárazově. Asi to bude těch 6 m/s, které jsou téměř ideální pro učení i mé ježdění. Kite dostávám nahoru celkem vpohodě a dobře se rozjíždím. Až mne překvapuje, že draka netahám moc po zemi. Snažím se to moc nekazit, aby Murzílek viděl jak se to má dělat a ne jak se to dělat nemá. No, ideální jízda to zrovna nebyla, ale rok jsem nekitoval, takže se není čemu divit.    

Směřoval jsem k vrcholku Chladné, ale protože šňůry na drakovi jsou docela dlouhé, udržoval jsem si respektovaný odstup od kraje lesa. Už jsem měl to štěstí kite ze stromu sundávat a jednou jsem dokonce musel strom porazit :-(   Vítr foukal přímo do zad a tak se jelo moc hezky. Za hranou kopce to jelo taky bezvadně, ale tušil jsem, že nazpátek to dneska asi nepůjde. Kdyby foukalo tak o 15 stupňů jinak, už by šlo nazpět křižovat. Dneska jsem to ale nedal. Dneska jsem to neuměl.

Za to se mi dařilo hodně ostrých náklonů - kdyby to Murzílek dokázal nafotit, mohl by ty fotky prodat do Outdoru. Ale protože to Murzílek nenafotil (byl jsem za obzorem), zůstanek svět o tyto jedinečné záběry ochuzen. Nevadí, třeba se to poštěstí jindy. 

foto

Murzílkovi to šlo velmi dobře. Zprvu sice něco mrmlal, že když skáče padákem, tak to je na ovládání mnohem jednodušší, ale rychle si zvykl. Ostatně mu nic jiného nezbývalo.

Za chvíli už si to svištěl po úbočí Chladné jako zklušený kiter. Až jsem trochu jsem zapochyboval, zda bylo skutečně dobře jej na snowkiting vzít.

Při první jízdě jsem se mu snažil asistovat a občas pomohl otočit draka či zapnout lyži. Ale při druhé jízdě jsem jej už nechal ať se potrápí sám a raděj jsem se věnoval točení a focení :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek