staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
7.1.2012 - dopoledne v DBCB

(Dazul) Je to právě rok a dva dny, co jsme přebrali DBCB zpět do správy našeho vsetínského skautského střediska.

Společně s Irčou už více než rok dost aktivně iniciujeme opravy, správu, reklamace, obsazenost, faktury, investice, rozvoj .... -  staráme se prostě o chod DBCB. Od webu po nákup žárovky. Mimo záchrany toho, co se v DBCB zachránit dalo, jsme si pro rok 2011 za úkol vytičili dostat "do hry" ŠESTKU. Samozřejmě, že nemůžeme být spokojeni, protože ideál je už z principu nedosažitelný, ale zapojení ŠESTKY do správy DBCB se velmi dobře rozvíjí. ŠESTKA už začíná brát DBCB opravdu za své. Srovnáme-li to se Skautskám domem na Vsetíně, mohli bychom to už nyní neskromně s trochou nadsázky nazvat téměř ideálním stavem :-)

foto

Většina mých návštěv DBCB (a nikdy jich nebylo tolik jako v roce 2011) probíhala stylem - na parkovišti nafotit stav plynoměru a elektroměru, otevřít přístřešek abych zkontroloval popelnice, cestou ke srubu pečlivě zkontrolovat zda se na chodníku nebo v jeho těsné blízkosti nepovalují vajgly a papírky, mrknout na štěrkovou výplň mezi srubem a dlážděnou plochou, podívat se zběžně na ohniště a jít předat nebo přebrat DBCB ....

Dnes jsem úvodní rituál neporušil, ale namísto předávání či přebírání DBCB jsem si udělal čas, abych v klidu vyřešil pouze 4 věci - přešrouboval zarážku na okenici ŠESTKY, přeskládal a urovnal matrace, připevnil na stěnu povedené vývěsky, které jsme dávali na nástěnku před OÚ a hlavně - nafotil rozmístění stolů v hlavní místnosti a správné uložení matrací a postelí.

foto

Cestou k DBCB jsem na rozcestí potkal ŠNEKY, kteří ještě dolaďovali své tříkrálovské obleky. A taky mne míjelo Martinovo auto vezoucí Gabču se světluškama, které tvořily další tříkrálovou skupinku - mířily na sbírku v horní části dědiny.  

foto

ŠNECI dorazili i do Březin - potřebovali dořešit nějaký problém na jedné z královských korun. Pídili se po izolepě a provázku - obojí měli už připraveno. ŠNECI mně potěšili, protože jsem si je mohl vyfotit v jejich ustrojení přímo u DBCB. Nemohl jsem si nechat ujít moment kdy psali nad dveře křídou své "K+M+B 2012".

Uvědomil jsem si, že Tříkrálová sbírka patří k tradičním akcím - ŠESTKA se jí účastnila snad už po dvanácté. Každoročně sesbírala ze všech oddílů našeho střediska pro Charitu nejvíc peněz. V Ratiboři i Kateřinicích měl oddíl jednou i rekordních 7 koledujících skupin! Nepochybuji, že i letos bude ŠESTKA úspěšná.

Když koledníci vyrazili na koledu, pustil jsem si na firemním iPadu svoji oblíbenou stanici ČR6 (wi-fi v DBCB funguje bezvadně) a v klidu si připravil nářadí na převrtání a přešroubování venkovní okenicové zarážky, snesl na hromadu archivované vývěsky DBCB a ŠESTKY, udělal pár drobných "oprav" typu navázání očka na věšení smetáku - a už mi zvonil mobil. Volal Murzílek a já za chvíli vyrážel pomoc řešit nějakou patálii s jeho vozem. 

Murzílek přivezl registraci do našeho oldskautského klubu a hlavně mi spolu s malým Jirkou pomohli srovnat povleky na matrace. A taky vyskládat matrace na sebe. To je úkon, který se musí provádět ve dvou lidech a poslední 3 matrace se musí srovnat ze žebříků. Je to úkon, který sice netrvá příliš dlouho. ale pro jednoho to je pachtění minimálně na dvě hodiny.

foto

Jakmile jsem v DBCB osaměl, nafotil jsem vše potřebné, došrouboval jsem zarážku na okenici, sepsal asi desítku větších a menších úkolů které bude potřeba v dohledné době splnit, nafotil jsem ušpiněná místa z venčí srubu (aby se na ně při plánovaném velkém úklidu v únoru nezapomnělo) a vysbíral po posledních návštěvnících 4 vajgly přihrábnuté ve štěrku (při přebírání DBCB jsem je přehlédl).

Ještě jsem se vrátl stáhnout topení na 15 stupňů, zkontroloval radiátory, že hřejí a pak ukončil svoji dnešní misi :-)

 

   

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek