staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
5.11.2011 - Velký úklid č.4 v DBCB

(Dazul) Tak se dneska odehrál poslední "velký úklid" v DBCB pro tento kalendářní rok. Jako dočasný střediskový správce této základy jsem se s ŠESTKOU dohodl, že opravdu "velké úklidy" bude provádět 4x do roka. První "velký úklid" zimně-jarní se dělal nadvakrát a pořád to nebylo ono, zato dnes to všechno klaplo téměř na jedničku s hvězdičkou.

foto

Nevím zda to je tím, že se úklidy pravidelně opakují a i po družinovkách a oddílovkách se dělají relativně poctivě "malé úklidy", nebo je to tím, že se po účastnících pobytu více vyžaduje to, co je jejich povinností, ale společně s Fialkou jsme konstatovali, že dnešní úklid byl ze všech předcházejících nejpohodovější. A to i navzdory tomu, že nás dnes dorazilo pracovat historicky nejméně! Fialka, Čikita, Jaxík, Zdendáš a já. Po obědě dorazil Ferda a na konec akce se ukázala i Kája.

foto

Zdendáš, jako elektrikář čekatel, provedl základní údržbu - výměnu vyhaslých žárovek a opravu světla ve sprchách. Irča připravila stručné návody jak se co a čím v DBCB uklízí. Ty jsem otestoval  na přítomných děvčatech - všechny se vyjádřily, že to je srozumizelné a dostatečně stručné. Zalaminované návody jsme vyvěsili ve kuchyňské skříňce s čisticími prostředky i v úklidové místnosti a ještě pro sichr vyvěsili na nástěnku v kuchyni. Holky se věnovaly úklidu - od pavičin, prachu, ulepených parapetů po záchody. Zdendáš a já jsme nejprve přestěhovali laminátové lodě ke žbrni a pak se dali na stavbu stojanu.

foto

Stojan na laminátové lodě jsme začali budovat asi 2 metry od vodní hladiny. Mám představu, že poté, co opravíme laminátové lodě, propojíme úložiště lodí a vodní hladinu jednoduchým molem na kterém se bude pohodlně nastupovat i vystupovat. Pak bude snadné si na družinovce vzít s klubovny pádla, během minutky sundat loď ze stojanu a třeba jen čtvrthodinky trénovat ve žbrni.

Ve žbrni jsme našli mrtvou divokou kachnu. Vypadalo, že něco loví z vody, ale když už  měla hlavu více než půl hodiny pod vodou, zjistili jsme, že je mrtvá. Čestně prohlašuju, že nikdo z nás ji nemá na svědomí. Pro jistotu jsme tam tu chudinku ponechali a Šneci dostali za úkol ji na své družinovce vytáhnout na břeh.

foto

Ačkoliv je stojan na laminátové lodě primitivní, pracovali jsme na něm více než tři hodiny. Ale je poměrně bytelný a měl by vyržet nejméně 10 let :-)

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek