staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
16.-18.9.2011 - Hucul - víkend na koních

(Klíště) To že jedu na akci HUCUL jsem se dozvěděla v pátek ráno, když mě súsed psal esi náhodou nechcu jet, že jede sám s děckama. No a co bych to byla za sůsedku, kdybych mu nepomohla. Rozesílám sms všem, které jsem měla o víkendu vidět a v duchu už přemýšlím co si budu balit ať se doma zbytečně nezdržuju.

foto

Přicházím ještě na kus oddílovky a tak se zapojuju do programu. Nakonec nás jede třináct , ale silná sestava takže víkend může začít.

Přijíždíme do Francovy Lhoty k ranči, kde se domlouváme na zítřejší odjezd. Ani se mi nesnilo, že tento rok budu spát ještě v tee pee – paráda. Při příjezdu na tábořiště rozbalíme věci, nachystáme véču a jdeme do tee pee hrát hry a dokonce i zpívat :-) Se Zdendou jsme shlédli i pár minut z akce Triglav. Noc, tedy aspoň pro mě, byla chladná. Asi už jsem moc rozhýčkaná :-)

Ráno jsme se sesedem vstávali o půl hoďky dřív, abychom nachystali snídani – byla výborná :-) Pak klasika, rozcvička, snídaně, balení….všecko šlo hladce a s klidem.
Na ranč docházíme o pár minut později, ale ničemu to nevadí. Celé výpravě panovala pohoda a klídek.

foto

Vyfasujem vodítka a hurá pro koně na pastviny. Je to úžasné…. Ve stáji je kartáčujem, sedláme a vrážíme na jízdárnu, kde se dovídáme základní informace. Alča to zbytečne moc neprotahuje a tak během několika minut vyrážíme do terénu.

Jsem na Huculu už podruhé a každý vždycky dostane koně do dvojice, jen já vždycky vyfasuju koňa a k němu dva lidi :-) to asi proto, aby sme měli víc srandy.

Putujeme celý den krásnou přírodou, počasí nám přeje a koníci jsou úžasní - do té doby než si na jednoho sedne Muzílek, který dokáže splašit skoro celé stádo :-) Naštěstí se z toho koně brzo zbrchaly a zavládl zase klid :-)

foto

Když dojíždíme k ranči panuje příjemná únava. Do tábora nás veze Bohouš a ukazuje nám různé vychytávky, jako třeba teplou vodu ve sprše, která se náramně hodila. Sůsed jde dát do kupy děcka a já s Murzílkem se pouštíme do vaření večeře. Těstoviny se špagetkou mě chutnají jen na našich výpravách, to bude asi opravdovým hladem. Pak se zatopilo ve sprše a když sme donutili děcka umýt si aspoň nohy tak jsme se hrnuli pod teplou sprch střídavě a všichni s velkým nadšením z obrovského luxus. Shazuji svršky a užívám si teplé vody.... do doby než se otevřou dvířka pod bojlerem (nebo co to bylo) a tam sůsed s polénkem.... doufám, že už jako končíš? To mě chceš řécť, že sa teprv mydlíš? Né že to vypustíš…... A tak sem to tam měla pořád. Po pár minutách se teda sic nerada střídám.

foto

Večer už se nehrály hry ani se nezpívalo, protože děcka byly tak unavené že usly ještě dřív než dolehly. Noc byla příjemnější. Žádné buzení a an taká zima nebyla, asi únava zapracovala i na mě.

Ráno snídani chystá Kája a Mája tak si užívám vegetění ve spacáku a 20minut k dobru, které stejně prokecám. Před snídani se všichni balí. Zvedám hlavu, abych prohodila trika a v tom mám krůpěje kofoly na čele…no když jí miluješ není co řešit :-)

foto

Po snídani vyrážím s děckama směr ranč, kde už jsou všichni vzhůru. Opakuje se stejný proces jako včera. Až na to, že nevyjíždíme na celý den, ale jen na pár hodin. Jedeme k rozhledně a zpátky, ale i tak si to užíváme.

Po ustájení koní se vrháme na oběd. Pak už jen nasedáme do aut a aspoň já s pocitem až moc rychle ubíhajícího, krásného víkendu odjíždím směrem k domovu.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek