staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
31.5.2011 - stavíme přístřešek na podsady

(Dazul) Že je nějaký přístřešek na uskladnění podsad potřeba vyrobit, mají-li zánovní střediskové, březinovské i prastaré šestkařské podsady přežít, je jasné. Získat pro realizaci této myšlenky ostatní je ovšem těžší :-)

Zahájení akce jsem dlouho odkládal, protože jsem dle hesla "skaute pomoz si sám" a "sám sobě pomáhej" byl připraven na to, že to odpracujeme v obvyklém složení - já + družina Šneků. Pod záminkou odvozu trámů z blízké pily do DBCB jsem získall už v 13:45 pomocníka - kolegu Patrika z naší firmy. Že nebudu moc počítat s Pípou jsem pochopil dopoledne, když jsem si ověřoval, zda s dneškem počítá. Nešťastně mi vysvětloval, že o víkendu při vypouštění Bystřičky utopil kameru a už druhý den ji bude s dvěma pomocníky hledat v jezu. Vůbec mu to nezávidím. Ale taky dobře vím, že nám se Zdendášem se při předloňském sjíždění Ohře podařilo v hloubce 1,5 metru najít utopený vodotěsný foťák. Budu mu držet palce.

14:02 přichází SMS od Murzílka - "... dnes to padá. Asi víš co se stalo. Musím napsat písemné přípravy ..." Vůbec jsem netušil, že úmrtí českého vojáka v Afganistánu může mít takový dopad na zahájení stavby naše přístřešku pro podsady.

16:15 přichází před družinovkou Zdendáš a o pár desítek minut později Tomáš. A tak asi hodinku makáme ve čtyřech. Pot ze mne teče proudem a občas nepříjemně kápne do oka.  

foto

Podařilo se nám ve dvou vyrovnat a podložit prohnutou podlahu kůlny - to byla operace na úrovnu přesunu soch na Velikonočním ostrově :-)

Když jsme v osm hodin večer odcházeli, měl jsem dobrý pocit - během šesti hodin velmi intenzivní práce se nám podařilo udělat dobrý základ konstrukce. Dokončení prací bude sice ještě časově náročné, ale ta náročnější část práce je za námi.

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek