staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
20.-22.5.2011 - oprava podsad, stavba přístřešku na popelnice, ...

(Dazul) Na dlouho avizovanou akci, kterou ŠESTKA pořádala se nesešlo mnoho lidu (vždyť se taky pracovalo), ale aspoň nás na sud kofoly nebylo mnoho :-)

foto

(celou fotogaleri z tohoto víkendu si prohlédni >>> nebo klikni na tuto fotku)

V pátek teké dorazil osmičlenný instruktorský tým PŠL (Prázdninová škola Lipnice), který zde přes víkend připravoval autorský kurs pro páry "... a išli spolu ďalej". Osobně je mi jejich záměr moc sympatický, o to víc, že se zdá myšlenkově souznící z prameny FONS - GENS. Držím jim pěsti :-)

Protože DBCB měla rezervované ŠESTKA, bylo hezké, že se zde o víkendu mohly vtěsnat jak PŠL (nevadily práce na ploše před DBCB), tak ŠESTKA (nevadil instruktorský tým).

V pátek jsem provedl obvyklé přípravné práce před příjezdem návštěvníků a navíc zapojil chladicí zařízení, stlačený vzduch a narazil sud kofoly (oddílová pokladna uvolnila 650 Kč).

V sobotu před sedmou jsem provedl postřik proti plevelným rostlinám, které utiskují nově zasezené stromky a začal sekačkou sekat trávu kolem DBCB. Posečení "malé" louky (mezi chodníkem a mezí nad žbrňů) a zadní části srubu trvá při svižném tempu poctivé 2 hodiny. Později sekla velkou louku (mezi srubem a parkovištěm) Štěpka a také to dala za 2 hodiny.

Kolem deváté se  začali trousit lidi z oddílu a rovnou se pustili do kotroly a opravy podsad. Všechny podsady roznosili po stanech na louku, znovu očíslovali jednotlivé díly, řezali z připravených nových desek poničené části, .... Největší práce bylo každý díl podsady rozšroubovat (ještě, že jsme to před deseti lety pracně šroubovali a nepoužívali hřebíky!), seschlé desky srazit k sobě na doraz frézovaného osazení a znovu vše zašroubovat. Během soboty takto stihli udělat 20 dílů - tedy 5 kompletních podsad.

Já pracoval na stavbě nadzemní části přístřešku pro popelnice. Patřil jsem k velmi populární osobě tohoto víkendu, protože jsem každou chvíli potřeboval něco přidržet, konzultovat, poradit, .... Odhaduju, že se díky tomu opravilo minimálně o 3 podsadové díly méně.

foto

Odpoledne si Irča přišla odpočinout od učení do školy a hodinu tahala brány po louce. Rozdrtila hrudy ornice a světlušky mohou na družinovce sadit trávu.

Dřevěný podstavec úložiště na popelnice se podařilo z trámů vyrobit, ukotvit do betonu a vytvořit i trámový hřeben střechy. Slunko docela peklo a vychlazené kofoly ubývalo, přesto se podařilo zvládnout necelou polovinu zamýšleného díla pro dnešní den.

foto

V neděli ráno jsem dovezl z Valmezu OSB desky na stříšku úložiště pro popelnice a vpodstatě celý den jsem se hrál (za vydatné pomoci Toma a Zdendáša) s otevírací střechou a štítem. ŠESTKA makala na opravě podsad. Přišel pomoc i Pája, který potřeboval odreagovat od učení na maturitu.

Podsad se podařilo opravit taky asi na 5 stanů, takže po dnešním dni je dílo hotovo z poloviny. A tábor se nezadržitelně blíží ....

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek