staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
14.5.2011 - ornice

(Dazul) Zvelebování areálu DBCB s podporou obecního úřadu se dostalo do fáze, že plocha pro stanování je vybagrována a ornica, kterou obec mohla v tuto chvíli poskytnout je navezena. Nyní už je vše ostatní jen a jen na nás.

foto

Už v pátek jsem tedys Patrikem, kolegou z LACHIMu, narychlo dokončil bednění, které na své úterní družiovce začali stavět Šneci. Museli jsme postupovat velmi rychle, protože nám na přívěsném vozíku tuhl beton, který jsme nakoupili ve valašskomeziříčské betonárce. Situaci nám nepříjemně zkomplikovala policie, která svou neomylnou bdělostí odhalila, že na zánovním a málo používaném přívěsném vozíku máme propadlou technickou. Pproto příslušník zakázal Patrikovi, po zaplacení pokuty 500 Kč, aby s vozíkem na kterém tuhl beton, dál pokračoval. K DBCB zbývalo už jen 5 km a nejrychlejší variantou se jevilo přivézt dvoje kolečka a pokusit se překonat časový rekord s plně naloženýma kolcama na trati Ratiboř - Kateřinice. Za beton jsme totiž zaplatili skoro tisícovku, pětistovku stála pokuta, pokud beton ve vozíku zatuhne, tak vozík za cca 12 tisíc můžeme vyhodit ... Ale 9.bod skautského zákona praví, že skaut je hospodárný a tak jsem Patrikovi plně schválil to, že mumlaje cosi o tuhnoucím betonu a tom, že jestli je příslušník chlap ... neuposlechl zákazu a beton k DBCB dopravil.

Vozík betonu jsme doplnili dvěmi kolečky kamenů, přesto se podařilo vybetonovat pouze polovinu úložiště pro popelnice.

Protože měli kolem čtvrté dorazit do srubu hosté z Charity Hranice na svoji teambuildingovou akci a měla být taky oddílovka, využil jsem čas a začal zahazovat drenáźní trubku, která vede z popelnicového úložiště. Čas jsem sice využil naplno, výkop ale přesto nezaházel. Ale načapal jsem u kůlny užovku žofku, tlustou jako násada u lopaty a dlouhou víc než metr. Stačil jsem nafotit jen její půlku před tím než zajela skrze poskládanou hromadu dřev pod kolňu.

foto

Na oddílovce jsem se operativně domluvil s Fialkou, že druhý den se pokusí svolat co nejvíce lidu a od 9:00 do 11:00 společným intenzivním úsilím rozmetáme ty hromady ornice, abychom ji pak mohli uvláčet, zasadit trávu a trávník uválet.

Dnes, v sobotu, se nás sešlo přiměřeně - Zdendáš, Fialka, Beruška, Čikita, Ferda, Pípa, Tom a Pípovy děti - Marťa a Lenička. Dovezl jsem z naší stavby lopaty, motyku a hrábě, takže na každého vyšel kvalitní nástroj. Po počátečních rozpacích začal každý pracovat. Všem jsem slíbil, že budeme intenzivně pracovat jen 120 minut - pak by naše výkony stejně klesly na minimum.

foto

Budu upřimný, myslel jsem si, že se nám ty hromady podaří rozmetat po okolí, ale zmýlil jsem se. Nikdo z nás se neflákal, ale přesto se nám podařilo roztrousit jen polovinu navezené ornice. Mé tajné přání, že bychom mohli odpoledne bránami roztahat hroudy hlíny a prokypřit plochu před setím trávy, nevyšlo.

Ale pracovalo se v pohodě a příjemném povídání - probrali jsme vše od učitelů ve škole, přes táletovu kružnici, variant tažení brán, .....

V 11:00 nám padla a protože se nepodařilo práci dokončit, poprosil sem všechny přítomné, aby přišli ještě jednou na 2 hodinky - ve čtvrtek 19.května 2011 v 16:00 - a rozhlásili to všem z oddílu, které potkají. Pokud vše vyjde, můžeme zvládnout rozházet zbývající hromady ornice. 

foto

Zatímco se ostatní pomalu rozcházeli, Šneci pokračovali v rozhazování zbytku hroamady, na které poslední hodinku pracovali. Když se jim to podařilo, vytáhli ještě sekačku, aby odšroubovali nůž a nechali jej nabrousit. Snadný úkon, ketrý se protáhl na další hodinu. Sekačku bylo nejprve potřeba vyčistit a pořádně prohlédnout. Utahovací šroub byl hodně zatuhlý a přes to, že jej Zdendáš namazal, nepodařilo se jej nikomu z nás odtáhnout. Nebudu napínat - po poledni jsme sekačku složili a naložili do auta, abychom ji dovezli k Tomovi domů. Jeho taťka se pokusí žací nůž nabrousit :-)

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek