staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
6.-.8.5.2011 Č. Váh a Belá

(Pípa) Po dramatickém úvodu, kdy jsem musel všechny ve středu přesvědčovat, že voda bude a po urovnání neshod u Hučíků se vyskytl další problém. Chyběl nám do raftu ještě minimálně jeden člověk. Po spoustě telefonátů bylo domluveno, že se rozhodne ve čtvrtek v pravé poledne. Vodočet ukázal 102cm a to všem stačilo, aby potvrdili účast.

My jsme vyrazili pátek po deváté hodině a do auta jsme kromě kočárku, jídla, oblečení a neoprenu pro tři naskládali i pálavu s pádly. Po příjezdu do našeho privátku (Míša skoro celou cestu spal), kde bylo zatopeno v kachlových kamnech a přijemně teplo jsme poobědvali (bylo 12:30) a přebalili věci. Počasí nám přálo a tak jsme mohli vyrazit na Č. Váh. Plán nám vyšel, Lenka bude porcelán a já se prostřídám s Marťanem na háčku a kapitánském místě. Nafoukání lodě skoro celé obstaral Marťa a já jsem si užíval trocha volna. Vody moc nebylo, ale pro nás to bylo ideální. Loučíme se s Ilčou a Míšou (spal), kteří nás budou sledovat po břehu a pokud to půjde něco nafotí.

 foto

Voda pěkně teče a cesta nám rychle ubíhá. Měníme s Marťou místa a on zkouší řídit loď. Ze začátku mu musím pomáhat, ale po nějaké době už na to přišel. S Ilčou se vidíme po chvíli, Váh teče kolem cesta a pak až na začátku Hrádku na mostě pro pěší. To už máme za sebou oba schody s pěknou peřejí.

foto

U kempu vysedá Lenka protože je nějaká zmrlá a my pokračujeme až k našemu privátku. Vysedáme a loď vynášíme na zahradu. Sušíme věci a zítra nás čeká Belá.

V 10:00 dorážíme do kempu a vypadá to, že je i zbytek připraven. To je: Gappa, Tomík, Markétka, Pepa, Monika a Petr. Budeme asi potřebovat i Pálavu. Jedeme první a po cestě se díváme kde se dá na začátku Hrádku dojet k vodě. Ke Kokavskému mostu dorážíme jako poslední a světe div se – parkoviště je úplně prázdné. Před zaplacením hodnotíme jestli se to dá, nebo nedá jet. Dozvídáme se, že už včera to jela skupinka Ostraváků, takže je rozhodnuto. Foukáme raft, oblékáme se do neoprenu a obloha se začíná kabonit. Mraků je víc a jsou pěkně tmavé. Nasedáme a Ilča jako včera pojede a tam kde to půjde nás bude fotit.

 foto

Vody je fakt málo a kromě drhnutí o želvy po nás chňapají i žraloci. Občas je to vodní turistika – musíme vyskočit z raftu a přetáhnout ho přes mělčinu do proudnice. Počasí se mění, chvilku dokonce kapalo, až se ustálilo na polojasno. Několik stromů přes koryto, rozhodování jestli vlevo nebo vpravo, párkrát zaplavený raft a spousta uvíznutí.

 foto

Končíme ve Vavrišovu, Ilča veze řidiče nahoru pro auta, sušíme lodě i věci. Balíme se a jedeme.

V neděli ráno počasí rozhodlo o našem dalším programu. Je hnusně, v Tatrách sněží, tady dole jen pěkně prší. Balíme se a vyrážíme domů. U Rožumberka kroupy, až do Martina pěkně prší. U nás doma je ale pěkně, po dešti, nebo mracích ani památky.

 

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek