staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
26.března 2011 - Zakončení lyžařské sezony na Chopku

(Pípa) Večer jsem věnoval přípravě. Poprvé s námi jede i Marťa a tak to musí vše klapnout. Nachystat oblečení, věci na převlečení, jídlo,…..


Ráno není na nic čas. Vstáváme v 5:00 a máme na to půl hodiny. Dazul s mírným zpožděním doráží a my už čekáme u branky. Do Irčiného Fokusu se musíme vlést 4 lidi a 3 snowboardy a 5 párů lyží. Boty ke všemu taktéž. Úspěšně se nám to podařilo a vyrážíme směr Slovensko. Stíháme Transit s druhou půlkou účastníků.

Po cestě jsme začali poslouchat čtenou verzi Šifra mistra Leonarda, která velmi zaujala Marťu. Sice už jela od prostředka, ale mu to vůbec nevadilo. Čím se víc blížíme k Nízkým Tatrám, tím více je škaredě. Vyjíždíme až nahoru na Bielu Puť a parkujeme. Přes přední sklo se díváme jak prší a nikomu se nechce ven. Když už jsme ale tady, tak to nevzdáme. Začínáme se převlékat a obouvat. Jdeme na lyže, jen Marťa bere snowboard. Kupuji lístky – pro mě za 24€ a dětský za 17€.

 

Počasí už se trošku umoudřilo a jedeme na nahoru na Lukovou. S Marťou pomalu sjíždíme na Zahrádky a jedeme novým 6-gaučem na Priehybu - 1342m. Tady jezdíme celé dopoledne – na chvíli si jdeme sednout do bufáče na párek v rohlíku a Fantu.

Oběd jako vždy na Lukové. Tentokrát to byl vyprážany rezeň s hranolkama. Martin stačil vypít 1 litr kofoly. Nějak se nám nechce tak ještě chvíli sedíme. Pak jedeme dolů k autu a bychom si i my s Dazulem vzali snowboardy. Po chvíli trápení s vázáním jedu. Zůstáváme na Biele Půti, abychom se rozjezdili.

Nejzajimavější je vystupování – 3 snowboardy vedle sebe se neřízeně rozjíždí a po chvíli poskakování končím na zádech. Jediný Marťa a Irča na lyžích to ustáli. Zjišťuji, že půjčený swonboard má naopak nohy než potřebuji. To mi došlo po první jízdě, protože jsem se pořád točil dokola. U vlekařů si půjčuju fakt velký šroubovák (tím asi opravují lanovky) a vázání jsem si otočil. Ze začátku prkno zcela ovládá mě, ale po chvíli už to jde. Jedeme na Lukovou a pokud to půjde dobře, tak stihneme ještě jednou vyjet nahoru.

 

Tady je to fakt prudký kopec a zatáčka do leva mi dělá pořád problém. Postupně sjíždíme dolů a jak mě vidí Marťa tak na mě pořád něco volá. Po chvíli jsem zjistil co to volá: „Nemůžeš chtít postavit dům za jeden den“! To na tom vypadám jako že se chystám stavět iglů? No, moc mě s tím nepotěšil. Až pak z něho vylezlo, že jako musím se učit postupně. Já si myslím, že trošku dynamiky a pohybu do toho můžu dát a jak říká známý skialpinista Rajtár: „Kdo nepadá, jezdí hluboko pod své možnosti“. Při druhé jízdě padám zadkem na ledovou plotnu a chvíli jsem myslel, že kostrč už nikdy nenajdu. Ale našel – hned v další zatáčce se situace opakuje a kostrč se hlásí, že je tam kde má být. Ještě teď mě bolí pravá půlka. Dojíždíme dolů a musím jít vrátit karty – už mám 3 a dostal jsem za ně 6€ nazpět.

Cestu zpět řídí Irča a opět posloucháme Šifra mistra Leonarda. Jak skončila tak Marťa usíná. U nás jsme o půl osmé, vybalujeme věci a končí další vyjímečná akce.

 


 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek