staryweb-oldskauti.vlcata.eu

obrázek
Dnes je:
Kronika
 
Novinky
Přecházíme na nový web! (31. 03. 2014)
Od zítřka už není tento web aktualizován - máme nový ....
dělička
MUŠINKA (24. 03. 2014)
se konala o víkendu v našem DBCB - Kikina a Bobina se jí účastnily ...
dělička
Šneci měli bezva družinovku (22. 03. 2014)
na kterou pozvali kluky, kteří do ŠESTKY nechodí ....
dělička
12.-13.3.2011 - Jak jsme neplánovaně zahájili jarní práce v DBCB

(Dazul) Způsobil to Murzílek, který volal jak to, že v DBCB nikdo není, když už je 9:41. Zprvu jsem nechápal o co se jedná, ale pak mi rychle docvaklo, že si Murzílek o tři týdny popletl datum a na plánovaný velký úklid ŠESTKY v DBCB dorazil už dnes.


Zrovna jsme vyráželi s Irčou a Zdendášem do našeho lesa, abychom jej začali čistit a pokáceli čtyři soušky, které nám nařídil pokácet správce našeho lesa. Murzílek se k nám připojil s tím, že nám pomůže. O pár hodin později jsem mu za to byl neskonale vděčný. Jednak se pokácení soušek (ta největší měla průměr 45 cm) ukázalo jako dost náročné a hlavně zavolal starosta Vojta Zubíček, že by se po 14:00 mohla v DBCB začít bagrovat plocha pro stavění stanů.


Jakmile se nám podařilo sušky pokácet a naporcovat, vyrazili jsme okamžitě s Murzílkem do Březin. Začali jsme řezat hromadu pařezů a dalšího dřeva, volně pohozenou na obecní louce, která se za chvíli měla bagrovat. Měli jsme každá svoji motorovou pilu a tak to šlo poměrně rychle. Ale hlavní práce byla především o velkém chození a odtahování haluzí na hromady. Po předchozí dohodě se starostou jsme vyčistili přístup ke "žbrni" a pokáceli pár velých olší a vrb. Před kolňou jsme z pokácených stromků udělai docela velkou hromádku dřeva, kterou se může za čas topit v krbu.


Paradoxem je, když bagr před 15:30 dorazil, zjistili oba mladí bagristé, že zem je natolik zmrzlá, že bagrovat dneska nelze :-)    A tak jsme se starostou ještě probrali další prodrobnosti úprav v DBCB - melioraci obecní louky, která se bude bagrovat (obec dodá vlastní meliorační drenáže), kde plánujeme udělat horolezeckou stěnu a kde areál pro nízká lana ....

 

Na oběd, který v mezičase u nás doma připravila Irča, jsme s Murzílkem dorazli před čtrvtou hodinou. Situace se vyvrbila tak, že jsme zavolali i Pepíně, aby dorazila. Společně posedíme a přespí s Murzílkem u nás. Mimo rulandského bílého r.2008, ryzlinku rýnského r.2008, sauvignonu r.2008 a r.2009 (náš dvorní vinař Richter) jsme chutnali pstruhy a příjemně strávili večer.


V něděli ráno jsme s ogarama vyrazili douklízet les po pokácených suškách a vytrhali jsme pár bříz, které jsme odpoledne s Irčou v DBCB zkusmo nasadili - abychom otestovali zda se ujmou. 

Mimo to jsme spočítali, že cca 200 keřů a stromlů musíme ještě nasadit do meze pod cestou a asi 160 dalčích stromků je potřeba nasadit na mez mezi srubem a kůlnou. To asi za jeden víkend nestihneme :-(

 
 
 

Copyright © oldskauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek